Blisko ludziMa zespół Downa. Usunęli ją z grupowego zdjęcia cheerleaderek

Ma zespół Downa. Usunęli ją z grupowego zdjęcia cheerleaderek

14-letnia Morgyn została usunięta ze zdjęcia grupowego. Jej siostra wrzuciła przerobioną fotografię, na której nastolatka już jest
14-letnia Morgyn została usunięta ze zdjęcia grupowego. Jej siostra wrzuciła przerobioną fotografię, na której nastolatka już jest

21.06.2021 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Jest moja drużyna i są moje przyjaciółki, a mnie nie ma" - napisała 14-letnia cheerleaderka z zespołem Downa, gdy spostrzegła, że została usunięta z grupowego zdjęcia. Na razie nie wiadomo, kto to zrobił i dlaczego.

Morgyn Arnold ma 14 lat i uczęszcza do Shoreline Junior High School w Utah. Dziewczynka urodziła się z zespołem Downa, co absolutnie nie przeszkodziło jej, by zostać jedną ze szkolnych cheerleaderek. Jest zresztą bardzo lubiana w swojej grupie, ciężko trenuje, by być dobrą zawodniczką. Dlatego też ogromnym szokiem zarówno dla niej, jak i jej koleżanek było spostrzeżenie, że ktoś wymazał dziewczynę z pamiątkowego zdjęcia rocznika 2020/2021.

Przykrą sytuację postanowiła nagłośnić Jordyn, siostra Morgyn. W mediach społecznościowych napisała: "Pierwsze zdjęcie, które widzicie, to urocza drużyna cheerleaderek z gimnazjum. Drugie, choć podobne, obejmuje wszystkie członkinie drużyny. To jedna drużyna cheerleaderek – te same dziewczyny, ta sama sesja zdjęciowa, te same pozy, ale jedno zdjęcie przedstawia wszystkie członkinie zespołu, a drugie nie" - napisała dziewczyna i wrzuciła dwa zdjęcia: jedno bez Morgyn, drugie z nią.

Szkoła przeprasza

W wywiadzie dla portalu today.com siostra 14-latki dodała, że Morgyn była bardzo podekscytowana sesją zdjęciową i nie mogła się doczekać jej efektu. Tym bardziej przeżyła fakt, że ktoś postanowił usunąć ją ze zdjęcia. Któregoś dnia nastolatka z zespołem Downa wróciła do domu smutna i powiedziała: "Jest moja drużyna i są moje przyjaciółki, a mnie nie ma". Jej rodzina była w ogromnym szoku, ale też żalu.

Ponieważ sprawa została nagłośniona w mediach, szkoła, do której chodzi Morgyn napisała oświadczenie w tej sprawie. "Jesteśmy głęboko zasmuceni z powodu błędu, jaki popełniliśmy. Wciąż analizujemy to, co się wydarzyło i dlaczego. Przeprosiliśmy rodzinę i szczerze przepraszamy innych, których dotknął ten błąd. Będziemy nadal rozmawiać z rodzicami uczennicy. Będziemy przyglądać się naszym działaniom, aby mieć pewność, że to się nie powtórzy".

Nadal nie wiadomo, kto postanowił usunąć dziewczynkę ze zdjęcia i jaki miał w tym cel.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)