Trwa ładowanie...
tatuaże

Uważaj, co twoje dziecko sobie tatuuje. Może być wzięte za członka gangu

W dzisiejszych czasach robienie tatuaży staje się coraz modniejsze i jest bardzo promowane przez wiele gwiazd. Bardzo to wpływa na młodzież, która zachęcona oryginalnym wyglądem, z chęcią udaje się do tatuażystów. Ale nie wszystkie tatuaże są bezpieczne.

Share
Uważaj, co twoje dziecko sobie tatuuje. Może być wzięte za członka gangu
Źródło: Forum, fot: Krzysztof Kuczyk
ddp6mps

Nie od dziś wiadomo, że gangi w więzieniach bardzo lubią symbolikę liczb. Stosują ją do oznaczania, kto do kogo należy i gdzie jest jego miejsce w hierachii. Wiele z tych symboli przeszło do codziennego użycia, a niektóre wyglądają bardzo niewinnie. Tak, jak liczby.

1-11 to numeryczny symbol używany przez grupę Aryjskich Króli, gang więzienny z siedzibą w Idaho. Podstawiając litery za liczby, 1 będzie oznaczało A, a 11 - K. Tak, jak Aryjscy Królowie. Jest to całkiem popularny sposób oznaczania ganów.

Liczba 12 to symbol grupy Aryjskich Braci, w szczególności tych pochodzących z Teksasu. Tak jak samo, jak w przypadku 1-11, tutaj podstawiamy 1 za A i 2 za B. Kolejnym przykładem tego typu jest liczba 13 - tym razem, od Aryjskiego Kręgu przestępców, również pochodzących z Teksasu.

ddp6mps

Liczba 14, z kolei, jest numerycznym skrótem sloganu zwolenników supremacji białej rasy. Pełna długości brzmi "14 słów" i w rozwinięciu oznacza: "Musimy chronić egzystencję naszych ludzi i przyszłość naszych dzieci".

14/23 to znak kojarzy z Południowym Bractwem, największym stowarzyszeniem rasistów w Alabamie. Liczba 14 jest znowu odniesieniem do "14 słów", a 23 jest związane z "23 zasadami", liczbą reguł, do których muszą stosować się członkowie bractwa. Bardzo podobne jest 14/88, które jest połączeniem "14 słów" i liczby 88 która bezpośrednio oznacza "Heil Hitler" - chwała Hitlerowi. Jest też bardzo często tatuowana osobno, jako symbol uwielbienia dla nazistów.

21-2-12 to z kolei znak Związku Niewybaczonych, rasistowskiego, więziennego gangu. Jest to skrót sloganu - 21 oznacza Jedność, 2 - bractwo, a 12 - wierność.

Ekipa 211 to ogromny, rasistowski gang z bazą w Kolorado. Ich główny znak to skomplikowany trójkątny symbol, składający się z ramion, rąk trzymających pioruny i numeru 211 w środku.

83 to z kolei numer mający znaczenie "Chwała Chrystusowi" i jest używany przez rasistów oraz antysemickie religijne sekty.

Jeśli chcecie przeczytać o innych znaczeniach symboli, znajdziecie je tutaj.

ddp6mps

Podziel się opinią

Share
ddp6mps
ddp6mps