Blisko ludziUważaj, co twoje dziecko sobie tatuuje. Może być wzięte za członka gangu

Uważaj, co twoje dziecko sobie tatuuje. Może być wzięte za członka gangu

Uważaj, co twoje dziecko sobie tatuuje. Może być wzięte za członka gangu
Źródło zdjęć: © Forum | Krzysztof Kuczyk
Agata Porażka

15.10.2018 17:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dzisiejszych czasach robienie tatuaży staje się coraz modniejsze i jest bardzo promowane przez wiele gwiazd. Bardzo to wpływa na młodzież, która zachęcona oryginalnym wyglądem, z chęcią udaje się do tatuażystów. Ale nie wszystkie tatuaże są bezpieczne.

Nie od dziś wiadomo, że gangi w więzieniach bardzo lubią symbolikę liczb. Stosują ją do oznaczania, kto do kogo należy i gdzie jest jego miejsce w hierachii. Wiele z tych symboli przeszło do codziennego użycia, a niektóre wyglądają bardzo niewinnie. Tak, jak liczby.

1-11 to numeryczny symbol używany przez grupę Aryjskich Króli, gang więzienny z siedzibą w Idaho. Podstawiając litery za liczby, 1 będzie oznaczało A, a 11 - K. Tak, jak Aryjscy Królowie. Jest to całkiem popularny sposób oznaczania ganów.

Liczba 12 to symbol grupy Aryjskich Braci, w szczególności tych pochodzących z Teksasu. Tak jak samo, jak w przypadku 1-11, tutaj podstawiamy 1 za A i 2 za B. Kolejnym przykładem tego typu jest liczba 13 - tym razem, od Aryjskiego Kręgu przestępców, również pochodzących z Teksasu.

Liczba 14, z kolei, jest numerycznym skrótem sloganu zwolenników supremacji białej rasy. Pełna długości brzmi "14 słów" i w rozwinięciu oznacza: "Musimy chronić egzystencję naszych ludzi i przyszłość naszych dzieci".

14/23 to znak kojarzy z Południowym Bractwem, największym stowarzyszeniem rasistów w Alabamie. Liczba 14 jest znowu odniesieniem do "14 słów", a 23 jest związane z "23 zasadami", liczbą reguł, do których muszą stosować się członkowie bractwa. Bardzo podobne jest 14/88, które jest połączeniem "14 słów" i liczby 88 która bezpośrednio oznacza "Heil Hitler" - chwała Hitlerowi. Jest też bardzo często tatuowana osobno, jako symbol uwielbienia dla nazistów.

21-2-12 to z kolei znak Związku Niewybaczonych, rasistowskiego, więziennego gangu. Jest to skrót sloganu - 21 oznacza Jedność, 2 - bractwo, a 12 - wierność.

Ekipa 211 to ogromny, rasistowski gang z bazą w Kolorado. Ich główny znak to skomplikowany trójkątny symbol, składający się z ramion, rąk trzymających pioruny i numeru 211 w środku.

83 to z kolei numer mający znaczenie "Chwała Chrystusowi" i jest używany przez rasistów oraz antysemickie religijne sekty.

Jeśli chcecie przeczytać o innych znaczeniach symboli, znajdziecie je tutaj.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także