Uważaj na te imiona. Zwiastują trudny charakter

Imiona faktycznie mają wpływ na nasze życie?
Imiona faktycznie mają wpływ na nasze życie?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Scott Griessel

14.12.2022 14:08, aktual.: 14.12.2022 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakie imię dla dziecka wybrać? Najczęściej sugerujemy się własnymi upodobaniami, jednak dla części osób kluczowe jest znaczenie imienia. Wierzą, że może mieć ono wpływ na dalsze losy pociechy. Warto więc dowiedzieć się, na jakie imiona lepiej uważać.

Znaczenie imion jest ważną kwestią dla niektórych rodziców. Dawniej wierzono, że jest to swoista wróżba dla dziecka i coś, co może wpływać na jego osobowość, a także na dalsze życiowe losy, stąd na wybór zwracano ogromną uwagę.

Do dziś niektórzy skupiają się przede wszystkim na tej kwestii, kiedy wybierają imię dla swojej pociechy. Nic dziwnego, że niektóre imiona mogą budzić szczególną czujność rodziców - wszystko dlatego, że noszą je osoby trudne.

Imiona dla dziewczynek. Lepiej się nad nimi zastanów

Imię dla dziewczynki, które nie jest w takim wypadku najlepszym wyborem to m.in. Aleksandra. To żeński odpowiednik imienia Aleksander. Słowo jest pochodzenia greckiego, które wywodzi się od wyrazów "alekso" ("bronię") i "aner", "andros" ("człowiek"), a zatem imię to oznacza obrońcę ludzi. W Polsce spopularyzował je Henryk Sienkiewicz, nadając jednej z bohaterek "Potopu" imię Aleksandra. Znane jest jednak już od XIV wieku. Niestety kobiety z takim imieniem cechują się często nadmierną żądzą władzy, bywają też mściwe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Hanna to imię pochodzenia hebrajskiego. Tłumaczy się je jako "pełna wdzięku, łaski". Jest znane w Polsce od około XIV wieku. Jest jednym z najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom w naszym kraju – w rankingu z 2022 roku znalazło się na trzecim miejscu, za Zofią i Zuzanną. Często jednak Hanny są wygodnickie

Jadwiga to imię pochodzenia germańskiego. Powstało z elementów "hadu" i "wig" - znaczenie obydwu to "walka". Kobiety o tym imieniu umieją postawić na swoim, jednak często mogą być egocentryczne i potrzebować silnego skupienia uwagi na sobie.

Imiona dla chłopców. Z jednym będą zachłanni

Imię dla chłopca, nad którym warto się zastanowić, to Witold. Pochodzi ono od litewskiego imienia Vytautas, które oznacza: "władający ludem" lub "przewodzący ludowi", od "vyti" - "gnać" i "tauta" - "lud". Mężczyźni z takim imieniem bywają porywczy i wybuchowi.

Grzegorz jest imieniem pochodzącym z greki. Słowo wywodzi się od wyrazu "gregórios" - "gorliwy, czuwający". To wyjątkowo popularne imię wśród papieży - nosiło je aż siedemnastu. Grzegorz jest stały w wartościach i pewny siebie, może być jednak również władczy i arogancki.

Kacper to męskie imię pochodzenia perskiego, powstało jako przekształcenie imienia Kasper, pochodzącego od perskiego "ganzabara", czyli "strażnik skarbca". Negatywne cechy charakteru, którymi może się cechować to zachłanność i nieustępliwość.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także