Używasz ściereczki z mikrofibry? Nigdy nie czyść nią tych miejsc

Ściereczką z mikrofibry można umyć niemalże każde miejsce w domu
Ściereczką z mikrofibry można umyć niemalże każde miejsce w domu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | ALEXANDERUHRIN

09.08.2023 09:15, aktual.: 09.08.2023 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ściereczka z mikrofibry przyda się w każdym domu. Można wyczyścić nią niemal wszystko. Jak się okazuje, nie nada się do każdego typu powierzchni, o czym przekonuje jedna z popularnych tiktokerek.

Mikrofibra, nazywana też mikrofazą, to syntetyczny materiał produkowany z włókien poliamidowych. Jest bardzo miękka, chłonna i odporna za zabrudzenia. Odpowiednio pielęgnowana, posłuży przez kilka dobrych lat. To bardzo ekologiczne rozwiązanie, które eliminuje konieczność używania ręczników papierowych.

Nie czyść tych miejsc ściereczką z mikrofibry. Będziesz tego żałować

Ściereczki z mikrofibry są bardzo miękkie. Nadają się do czyszczenia mebli, drewna, ceramiki czy szkła. Wystarczy zwilżyć je w wodzie z odrobiną detergentu, żeby pozbyć się brudu i kurzu. Zdaniem tiktokerki, publikującej jako TheAmateurCleaner, nie powinno używać się jej do czyszczenia toalety i umywalki. Dlaczego? Kobieta wyjaśniła, że to najbardziej zanieczyszczone miejsca w domu. Osadzają się na nich miliony chorobotwórczych bakterii, które potem przechodzą na ściereczkę. Kiedy myjesz nią blaty czy meble, rozprzestrzeniasz je po reszcie domu.

Tak zanieczyszczone ściereczki nie nadają się już do użycia. Pranie w wysokiej temperaturze na nic się zda. Do czyszczenia toalety i umywalki powinno używać się jednorazowych ręczników kuchennych. To kwestia higieny.

Czym dezynfekować toaletę?

Chociaż w łazience dbamy o swoją higienę, to pomieszczenia nie można określić mianem higienicznego, zwłaszcza jeśli znajduje się w nim toaleta. Na ścianach i ceramice zbierają się kurz, brud, bakterie i resztki martwego naskórka. W połączeniu z panującą tam wilgocią rozwijają się szkodliwe drobnoustroje. Dlatego też łazienka wymaga dezynfekcji.

Jaki preparat będzie najskuteczniejszy? W większości drogerii znajdziesz płyn do dezynfekcji powierzchni. Spryskaj nim toaletę, umywalkę, kabinę prysznicową bądź wannę i armaturę. Dzięki temu zacznie panować w niej higieniczna czystość. Jeśli nie chcesz używać silnych środków chemicznych, możesz wykorzystać do tego ocet. Szklankę wody wymieszaj ze szklanką octu i przelej całość do butelki z atomizerem. Ocet nie tylko usunie bakterie, ale też wiązki grzybów, pleśni, a do tego, łatwiej będzie usunąć kamień.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta