Wlej do przegródki w pralce. Wyczyścisz ją na błysk

Wlej do przegródki w pralce. Wyczyścisz ją na błysk

Ocet świetnie czyści pralkę
Ocet świetnie czyści pralkę
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
20.07.2023 19:01

Jak wyczyścić pralkę? Wiele z nas nie zastanawia się nad tą kwestią i stoi na stanowisku, że pralka niejako czyści się sama. To poważny błąd - zdecydowanie powinniśmy pamiętać o niej podczas sprzątania. Na szczęście istnieje bardzo prosty i tani trik, który możemy wykorzystać.

Czyszczenie łazienki nie należy do lubianych czynności domowych. Mimo wszystko, jeśli chcemy zachować higienę, powinniśmy to robić regularnie. Niektórzy z nas nie chcą stosować do tego chemicznych, sklepowych środków. Na szczęście istnieje wiele innych, ekologicznych, a jednocześnie bardzo tanich sposobów na doczyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc.

Czyszczenie pralki. Spróbuj metody z octem

Jednym z urządzeń, o których często zapominamy podczas sprzątania jest pralka. Sporo osób jest przekonanych, że czyści się ona sama, podczas nastawionego programu. Niestety, to poważny błąd. Brudna szufladka na detergenty, bęben czy zakamienione elementy wewnątrz pralki mogą doprowadzić w konsekwencji do niedopranych ubrań, a nawet awarii urządzenia.

Jak wyczyścić pralkę? Na szczęście nie musimy kupować specjalnych produktów - wystarczy nam zwykły ocet spirytusowy, który jest polecany jako naturalny środek do sprzątania. Nie tylko usuwa zabrudzenia, ale świetnie radzi sobie także z uciążliwym kamieniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak czyścić za pomocą octu?

Czyszczenie pralki za pomocą octu jest bardzo proste. Należy tylko zastosować "zasadę trzech kroków". Co to oznacza? Musimy zacząć od wyjęcia filtra z pralki, a następnie opłukania go pod bieżącą wodą. Później czyścimy go dokładnie wodą wymieszaną z octem w proporcji 2:1 i znowu płuczemy.

Następnym krokiem będzie namoczenie ściereczki w przygotowanym roztworze i wyczyszczenie przestrzeni między uszczelkami, a także samej uszczelki. W tych miejscach zazwyczaj gromadzą się zabrudzenia spowodowane psującymi się i czerniejącymi resztkami detergentów.

Możemy przetrzeć pralkę z wierzchu, a następnie wlać szklankę czystego octu spirytusowego do komory na proszek, która znajduje się w szufladce. Wtedy ustawiamy urządzenie na najwyższą temperaturę (najczęściej to 90 stopni).

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta