Trwa ładowanie...

V Biuletyn Aktywności Kobiet. Za dwa dni poznamy laureatki Konkursu „Aktywność Kobiet”

Aktywność Kobiet promuje działalność Pań w rożnych sferach życia - biznesie, polityce, kulturze i działalności społecznej. Już za dwa dni dowiemy się, kto został uhonorowany nagrodą za wspieranie aktywności kobiet w Polsce.

Share
V Biuletyn Aktywności Kobiet. Za dwa dni poznamy laureatki Konkursu „Aktywność Kobiet”Źródło: materiały prasowe
d2hia7t

Aktywność Kobiet promuje działalność Pań w rożnych sferach życia - biznesie, polityce, kulturze i działalności społecznej. Już za dwa dni dowiemy się, kto został uhonorowany nagrodą za wspieranie aktywności kobiet w Polsce.

Pierwsza edycja akcji, powstałej z inicjatywy v-ce minister gospodarki Ilony Antoniszyn-Klik, odbywała się na Dolnym Śląsku. Tegoroczna swoim zasięgiem obejmuje już 12 województw - dolnośląskie, opolskie, śląskie, lubelskie, świętokrzyskie, podlaskie, mazowieckie, warmińsko – mazurskie, wielkopolskie, małopolskie, lubuskie oraz kujawsko-pomorskie.

Laureaci do nagrody nominowani są przez ludzi znanych i cenionych w swoich środowiskach (tzw. Ambasadorów), którzy wskazują osoby najbardziej zasługujące na wyróżnienie za swoją działalnością wpływającą na propagowanie idei zwiększania udziału kobiet w rożnych sferach życia publicznego. Wśród Ambasadorów są m.in. projektantka i businesswoman Joanna Przetakiewicz, businesswoman Grażyna Kulczyk, prezes Grupy Impel Grzegorz Dzik oraz dziennikarka Mariola Bojarska-Ferenc.
Nagrody przyznawane są w 5 kategoriach:

  1. Obszar Mikro i Małych Przedsiębiorstw (zatrudniających do 50 osób) i Średnich Przedsiębiorstw (zatrudniających od 51 do 249 osób)
  2. Obszar Kobiety działające na rzecz zwierząt i przyrody
  3. Obszar Młodzi Aktywni (młodzież, studenci aktywizujący lokalną społeczność, własne otoczenie, działający społecznie
  4. Obszar Kultury, Turystyki i Rekreacji (organizacje pozarządowe, lokalne grupy działania)
  5. Obszar Wspierania Tożsamości Lokalnej (gminy, sołectwa, powiaty, organizacje pozarządowe, lokalne grupy działania).
d2hia7t

Konkurs wieńczy Gala „Aktywności Kobiet”, tegoroczna obędzie się za dwa dni - 19 czerwca 2015 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.
Podczas Gali Odznaczenia Honorowe za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej wręczy w imieniu Janusza Piechocińskiego, v-ce premiera i ministra gospodarki, Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.
Aktywność Kobiet to 153 Ambasadorów, ponad 300 osób nominowanych w ciągu 4 lat oraz 18 laureatów.

Szklane Krople by Pati Dubiel

Artystyczne statuetki „Szklane Krople”, autorstwa wrocławskiej artystki Pati Dubiel, będą wyjątkowymi nagrodami dla laureatek konkursu „Aktywność Kobiet”.

(fot. Anna Huzarska)
Źródło: (fot. Anna Huzarska)

Patrycja Dubiel mieszka i tworzy we Wrocławiu. Współpracuje z wieloma uznanymi firmami oraz znaczącymi galeriami sztuki w Polsce i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach publicznych, m. in.: Fundacji Ernstinga (Coesfeld, Niemcy), Centrum Dziedzictwa Szkła (Krosno), Muzeum Karkonoskim (Jelenia Góra) czy Europejskiej Organizacji ECCO. Od 2013 roku jest właścicielką galerii sztuki „Versus” we Wrocławiu. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie, a następnie Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła. Stypendystka Fundacji Kiwanis Wratislavia i w Glass Studio Borowski.

d2hia7t

Konferencja „Gospodarka jest Kobietą” już 19 czerwca

Już 19 czerwca we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się konferencja „Gospodarka jest Kobietą”. Składać się ona będzie z dwóch paneli - promującego eksport przez kobiety oraz zdrowotnego.

Panel „Kobiety promują polską gospodarkę za granicą” poruszać będzie zagadnienia związane z promocją eksportu. Podczas panelu analizowane będą działania na rzecz przekształceń polskiej gospodarki w proeksportową i proinnowacyjną przez przedsiębiorstwa zarządzane przez kobiety oraz poznać będzie można wpływ polityki zagranicznej Polski na zacieśnienie współpracy gospodarczej i handlowej w celu zwiększenia polskiego eksportu, w tym na priorytetowe rynki poza unijne. Poruszany będzie także temat mocnej strony kobiet w działaniach proeksportowych.
Wśród zaproszonych do panelu gości znajdą się kobiety sukcesu, podejmujące na co dzień kluczowe decyzje gospodarcze - Beata Stelmach, Prezes General Electric na Polskę i kraje bałtyckie, Grażyna Bernatowicz, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Czeskiej, Iwona Kossmann, autorka i właścicielka marki Kossmann, Katarzyna Furmanek, prezes Laboratorium Kosmetycznego Floslek oraz Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.
Panel „Zdrowie Kobiet” dotyczyć będzie promocji wysokich standardów życia oraz innowacyjnych rozwiązań w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce. Uczestniczki panelu przeanalizują także wyniki badań dotyczących zdrowia kobiet w wieku prokreacyjnym 15-49 lat. W panelu tym natrafimy na: prof. Annę Fijałkowską, Z-ce Dyrektora ds. Nauki, Instytutu Matki i Dziecka, dyrektora tego Instytutu - dr Tomasz Maciejewskiego , Katarzynę Majewską, Dyrektor Zarządzającą ds. Administracji, Zakupów i Nieruchomości PZU i PZU Życie, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kobiety PZU, Aldonę Mioduszewską, Dyrektor Działu Marketingu w Data Techno Park sp. z o.o., Jarosława Maroszka, Dyrektora Departamentu Zdrowia i Promocji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Anetę Martynów, Redaktor Naczelną „Women’s Health”.
Konferencję poprowadzi znana pogodynka i prezenterka telewizyjna Agnieszka Cegielska.

d2hia7t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hia7t
d2hia7t