GwiazdyW noc przedślubną książę Karol wysłał do Diany liścik. Oto co napisał

W noc przedślubną książę Karol wysłał do Diany liścik. Oto co napisał

Księżna Diana i książę Karol w dniu ślubu (Getty Images)
Księżna Diana i książę Karol w dniu ślubu (Getty Images)
TERRY FINCHER
21.03.2022 20:59

Okazuje się, że książę Karol ma duszę romantyka. Jak podaje pisarka Penny Junor, na noc przed ślubem, syn królowej Elżbiety II wysłał Dianie wyjątkowy podarunek i uroczy liścik. Takich słów chyba nikt by się po nim nie spodziewał.

Ich ślub bacznie obserwowało ponad 750 mln ludzi z całego świata. Książę Karol i ówczesna wybranka jego serca - Diana Spencer - pobrali się 29 lipca 1981 r. I pomimo upływu wielu lat, to właśnie ich ceremonia ślubna uchodzi za najpiękniejszą w historii Wielkiej Brytanii.

Romantyczny list od księcia Karola

"Noc przed ślubem Diana spędziła w Clarence House ze swoją siostrą Jane. Wtedy też Karol wysłał jej liścik i pierścionek z wygrawerowanymi piórami księcia Walii" - Penny Junor pisze w swojej książce "The Duchess: Camilla Parker Bowles and the Love Affair That Rocked the Crown".

Autorka dzieła dotyczącego pożycia brytyjskiej pary wyznała również, że do uroczego prezentu, książę Karol miał dołączyć także nie mniej poruszający liścik. "Jestem z ciebie taki dumny i jeśli przyjdziesz, jutro stanę dla ciebie przy ołtarzu" - właśnie tak brzmiały słowa syna królowej Elżbiety II skierowane do przyszłej małżonki.

Przed ślubem z Dianą miał wątpliwości

Penny Junor nie pozostawia jednak wątpliwości, że już zawczasu książę Karol nie był pewien co do słuszności wyboru swojej życiowej partnerki. Jak podaje w swoim dziele, na kilka tygodni przed ślubem Spencer miała być bardzo markotna i nieco marudna, co wprawiło księcia w niemałe zakłopotanie. Już wtedy było jednak za późno, by odwołać tak wielką i huczną uroczystość.

"Karol nie był przekonany, że postąpił właściwie, poślubiając Dianę, ale nie było wyjścia. Wierzył, że po ślubie sprawy potoczą się inaczej i wyraził z tego powodu nadzieję" - wyjaśnia słynna pisarka.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl