Blisko ludziW pracy powinniśmy być dopiero przed 10. Bylibyśmy zdrowsi i wydajniejsi

W pracy powinniśmy być dopiero przed 10. Bylibyśmy zdrowsi i wydajniejsi

W pracy powinniśmy być dopiero przed 10. Bylibyśmy zdrowsi i wydajniejsi
Źródło zdjęć: © 123RF

12.11.2018 13:44, aktual.: 12.11.2018 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dr Paul Kelley, były dyrektor szkoły i badacz snu twierdzi, że powinniśmy zaczynać pracę najwcześniej w okolicach godz. 10. Wszystko po to, byśmy byli zdrowsi i wydajniejsi.

Dr Kelley, który pozwolił uczniom zaczynać lekcje o godz. 10, powiedział: "W całym zachodnim świecie dorośli śpią średnio 6,5 godziny, natomiast naukowo udowodniono, że potrzebujemy co najmniej 8 godzin''.

Badacz mówi, że czas rozpoczęcia pracy i lekcji o godz. 10 byłby najsprawiedliwszy dla wszystkich i zmniejszyłby epidemię braku snu. W wywiadzie dla "Sunday Times" zasugerował jednak, że najlepsz czas dla niektórych pracowników następuje czasem dopiero w południe. ''Zmniejszyłoby to niedostatek snu o 70 procent do średnio 36 minut dziennie'' - przekonuje.

NHS (służba zdrowia w Wielkiej Brytanii)
zaleca, żeby przed snem rozpraszających czynników, takich jak korzystanie z elektroniki czy robienie listy zadań do wykonania kolejnego dnia. Jessica Alexander z The Sleep Council, organizacji non-profit, która zapewnia porady dotyczące snu, pisze w poradniku NHS, że rytuał przygotowywania się do snu pomaga mózgowi nauczyć się rutyny zasypiania i wstawania, a także reguluje nasz zegar biologiczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także