W twojej łazience unosi się nieprzyjemny zapach? W ten sposób się go pozbędziesz

W twojej łazience unosi się nieprzyjemny zapach? W ten sposób się go pozbędziesz

W prosty sposób można pozbyć się brzydkiego zapachu w łazience
W prosty sposób można pozbyć się brzydkiego zapachu w łazience
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
17.07.2023 09:08

W twojej łazience unosi się nieprzyjemny zapach, którego za nic nie możesz się pozbyć? Ten problem wcale nie musi dotyczyć niesprawnej wentylacji. Zwykle wynika on z codziennych zaniedbań. Wyjaśniamy, jak się go pozbyć.

W łazience często spędzamy wiele czasu, wykonując szereg zabiegów pielęgnacyjnych i dbając o higienę. Zdarza się jednak, że domowe spa uprzykrza przykry zapach, tak charakterystyczny dla łazienek. Skąd się on bierze? Jak się go pozbyć? Wyjaśniamy.

Skąd bierze się przykry zapach w łazience?

Z wielu łazienek wydobywa się nieprzyjemny zapach przypominający stęchliznę. Unosi się nawet w najczystszych łazienkach, bowiem nie ma związku z higieną. Ten specyficzny aromat to sprawka wilgoci, która panuje w każdej łazience. Dlatego też trzeba ją regularnie wietrzyć. Po każdej kąpieli powinno się pozostawić otwarte drzwi przez przynajmniej pół godziny. W tym czasie wyparuje z niej para, przez co wilgoć nie będzie osadzać się na kaflach czy w fugach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Drugim sprawcą nieprzyjemnych zapachów unoszących się w łazience są ręczniki. Mają one nieustanny kontakt z wilgocią i martwym naskórkiem, przez co w szybkim czasie mnożą się na nich bakterie. Można temu zapobiec. Wystarczy, że będą one używane nie dłużej niż trzy dni, a po każdym użyciu pozostawisz je w mocno nasłonecznionym miejscu, aby mogły wyschnąć.

Ważny jest także sposób prania ręczników. Powinno się prać się je w temperaturze wynoszącej przynajmniej 60 stopni Celsjusza, a do proszku do prania warto dodać dwie łyżki sody oczyszczonej bądź octu. Oba składniki usuną wszelkie bakterie z ręczników, a do tego zmiękczą tkaninę i pozbędą się z niej wszelkich brzydkich zapachów.

Brzydki zapach wydobywa się z odpływu? Sięgnij po naturalne składniki

Zarówno soda oczyszczona, jak i ocet przydadzą się do czyszczenia odpływów łazienkowych, które często są źródłem fetoru z łazienki. Gromadzą się w nich resztki martwego naskórka, a także włosów, które w kontakcie z wodą, zaczynają gnić, przez co w powietrzu unosi się charakterystyczny, nieprzyjemny zapach. Jak więc pozbyć się przykrego zapachu z odpływu? Wyjmij go, oczyść z zanieczyszczeń, a następnie wsyp do środka 70 gramów sody oczyszczonej i 70 ml octu. Substancje wejdą w reakcję chemiczną i zaczną buzować. Po 10 minutach wlej do odpływu gorącą wodę. Po przykrym zapachu nie będzie już śladu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także