Wakacje z idealnie gładką skórą? Zobacz, co potrafi depilator IPL

Gładka skóra dzięki depilacji IPL
Gładka skóra dzięki depilacji IPL
Źródło zdjęć: © Unsplash | Unsplsh

18.07.2023 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wakacyjne upały sprzyjają odsłanianiu ciała. Nic dziwnego, że chcemy, żeby nasza skóra wyglądała idealnie i była jedwabiście gładka. Jeszcze do niedawna w tym celu musiałyśmy golić się prawie każdego dnia. Na szczęście, to już przeszłość! Wypróbuj depilację IPL, a zapomnisz o maszynce.

Zwiewne sukienki, szorty eksponujące nogi, krótkie topy. Wakacyjna moda daje dużo swobody, ale też wiele odsłania. Żebyśmy czuły się w takim stroju komfortowo i pewnie, warto zadbać o to, by skóra zawsze była idealnie wydepilowana. Z pewnością każda z nas przerobiła już wiele metod usuwania włosków i nie wszystkie okazały się przyjemne oraz skuteczne. Najprostszą z nic jest oczywiście golenie przy pomocy zwykłej golarki, ale kto ma na to czas i chęć, kiedy podczas urlopu tyle się dzieje? Idealnym rozwiązanie byłoby móc cieszyć się gładką skórą przez długi czas. To marzenie jeszcze do niedawna było nierealne albo wiązało się z dużym bólem (wosk i pasta cukrowa z pewnością powracają w koszmarach sennych wielu kobiet). Na szczęście, teraz możemy zapomnieć o goleniu i wyrywaniu włosków. Depilacja świetlna pozwala skutecznie usunąć owłosienie – bez bólu, podrażnień i ryzyka, że włoski odrosną po kilku dniach. To idealne rozwiązanie na lato, a jego efektami będziesz cieszyć się jeszcze długo po wakacyjnym sezonie. Wyjaśniamy, jak działa metod IPL i dlaczego warto mieć takie urządzenie we własnym domu.

Depilacja IPL – na czym polega ta metoda?

Metoda IPL to inaczej depilacja diodowa, polegająca na usuwaniu włosów za pomocą światła. Depilator IPL jest wyposażony w specjalną lampę, która emituje wiązki światła o szerokim spektrum. Impuls świetlny nie koncentruje się na pojedynczych włosach - dociera do większego obszaru skóry, oddziałując na wiele włosów jednocześnie. Dzięki temu, macierz ulega zniszczeniu, a tym samym hamuje dalszy wzrost włosów.

Depilacja IPL często bywa mylona z laserem, ale w rzeczywistości obie metody znacznie różnią się sposobem działania. Laser celuje we włos, a właściwie w jego barwnik. Specjalista w salonie emituje wiązki na wybrane partie za pomocą "strzałów", przesuwając głowicę centymetr po centymetrze, żeby nie przeoczyć żadnego miejsca. Metoda IPL działa w szerszym spektrum, a do tego jest równie efektowna. Co więcej, możesz z niej korzystać w zaciszu domowym, bo depilatory IPL są bezpieczne, proste w obsłudze i nie zajmują wiele miejsca w łazience.

Dlaczego warto korzystać z depilatora IPL?

Depilacja światłem jest bardzo prosta i intuicyjna. Urządzenie jest wyposażone w kilka końcówek przeznaczonych do różnych partii ciała (nogi, pachy, okolice bikini, twarz), dzięki czemu możemy regulować moc i natężenie światła bez ryzyka bólu i oparzeń. Niewielkie gabaryty depilatora umożliwiają przeprowadzenie zabiegu w zaciszu domowym, a także w podróży, czy na urlopie.

Ciepło emitowane z głowicy urządzenia sprawia, że cebulki ulegają uśpieniu na długo, a z czasem zaczynają odrastać słabsze i znacznie cieńsze. Dla osiągnięcia długotrwałego efektu gładkości niezbędne jest powtarzanie zabiegu – na początku co dwa tygodnie, następnie co miesiąc. Za każdym razem włoski będą słabnąć, a przy regularnym stosowaniu fal IPL macierz zacznie ulegać degradacji i zanikaniu. Regularne stosowanie metody IPL sprawi, że pożegnasz włoski na zawsze.

Kto może stosować depilację IPL?

Żeby w pełni cieszyć się efektem działania IPL, warto wiedzieć, jak przygotować skórę do depilacji i jak pielęgnować ją po zabiegu. Fotodepilację należy wykonywać partiami – początkowo co dwa tygodnie, później raz w miesiącu. Jeżeli planujesz skorzystać z metody IPL, już na cztery tygodnie przed planowaną sesją zrezygnuj z opalania i stosuj wysokie filtry przeciwsłoneczne, żeby nie dopuścić o przebarwień skóry oraz zmniejszenia skuteczności zabiegu.

Zanim zdecydujesz się na zakup depilatora IPL, weź pod uwagę swój typ karnacji oraz kolor owłosienia. Fotodepilacja jest najskuteczniejsza w przypadku osób o bardzo jasnej cerze i ciemnych włoskach. Jeżeli twoje włosy na skórze są bardzo jasne, działanie światła diodowego może okazać się nieskuteczne. Wiele osób zastanawia się, czy metoda IPL jest odpowiednia dla każdego. Z tego sposobu eliminacji owłosienia nie powinny korzystać osoby cierpiące na przewlekłe choroby skóry (np. opryszczka, łuszczyca, czy bielactwo), a także pacjenci z cukrzycą, problemami z krążeniem i nowotworami. W każdym innym przypadku możesz śmiało korzystać z dobrodziejstw metody IPL i cieszyć się jedwabiście gładką skórą przez długi czas.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także