Blisko ludziWażyła ponad 136 kg. "Odchudzanie stało się moją obsesją"

Ważyła ponad 136 kg. "Odchudzanie stało się moją obsesją"

Laura ważyła ponad 136 kg
Laura ważyła ponad 136 kg
Źródło zdjęć: © Instagram | lauraoladunjoye

16.12.2021 14:43, aktual.: 16.12.2021 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Laura Oladunjoye ma 36 lat i jest szczęśliwą mamą, która wygrała walkę z zaburzeniami odżywiania. Z nadwagą zmagała się latami, a w pewnym momencie chęć schudnięcia wpędziła ją w poważne problemy zdrowotne. Dziś nie boi się mówić, przez co przeszła, aby pomóc innym kobietom w podobnej sytuacji.

Laura wspomina na swoim Instagramie, że przez lata szukała sposobu na zyskanie wiary w siebie. Nadwaga, która jej towarzyszyła od dziecka, nie ułatwiała sytuacji - często powodowała wstyd przed rówieśnikami i wiele problemów interpersonalnych. Początkowo utrata wagi była jazdą bez trzymanki, która spowodowała wiele innych problemów zdrowotnych.

"Odchudzanie stało się moją obsesją"

Kobieta tłumaczy, że pierwsze chęci porzucenia nadwagi pojawiły się u niej na studiach. Wtedy jednak kontrola wagi poszła w niedobrą stronę, co poskutkowało pojawieniem się obsesji na punkcie żywności. Niestety zaburzenia odżywiania doprowadziły do skutków odwrotnych do zamierzonych - waga znowu zaczęła szybować w górę.

Metamorfoza Laury robi wrażenie
Metamorfoza Laury robi wrażenie © Instagram | lauraoladunjoye

"Kiedy zaszłam w pierwszą ciążę, przytyłam 45 kilogramów. Później miałam depresję poporodową i straciłam wszelkie chęci do unormowania wagi. Kiedy dowiedziałam się o drugiej ciąży, miałam świadomość, że nadwaga nie jest bezpieczna, ale po raz kolejny przytyłam ponad 22 kilogramy. Miałam dwójkę pięknych, zdrowych dzieci, a moja waga przekroczyła 136 kilogramów" - dodaje w instagramowym wpisie Laura.

"Chciałam, aby dzieci wiedziały, jak dbać o siebie"

Młoda mama zdawała sobie sprawę, że dzieci podpatrują rodziców i naśladują wiele ich zachowań. Martwiła ją coraz bardziej myśl o tym, że w przyszłości syn lub córka również zaniedbają ten aspekt życia i doprowadzą się do nadwagi, z którą wiąże się wiele chorób. Cukrzyca, nadciśnienie, problemy z oddychaniem oraz sercem... - lista jest naprawdę długa. Laura w końcu odnalazła odpowiednią motywację, aby zacząć walczyć. Początkowo postanowiła nauczyć się kontrolować porcje - pomógł jej w tym zakup pojemników na żywność.

Laura postanowiła zawalczyć o siebie dla dzieci
Laura postanowiła zawalczyć o siebie dla dzieci © Instagram | lauraoladunjoye

"Założyłam też dzienniczek kulinarny, aby spisywać, co jem i, co najważniejsze, jak się czuję po konkretnych produktach. Wiedziałam, że kluczem będzie dowiedzieć się więcej o mnie po tych wszystkich zaniedbaniach" - komentuje.

Laura znalazła w sobie też siłę, aby zacząć ćwiczyć już od pierwszego dnia, choć zadanie wydawało się ponad jej siły. Kobieta wyznała, że ledwo była w stanie się poruszyć, jednak nie bacząc na trudności, dalej podążała za planem.

"Bez względu na to, jak bardzo mi się nie chciało, każdy trening był krokiem w stronę zdrowia" - podkreśla.

Podróż Laury rozpoczęła się w 2017 roku. Cztery lata później to kompletnie inna osoba - zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Odchudzanie się było sposobem na lepsze poznanie siebie, zaakceptowanie swojego życia i odnalezienie radości. Dziś waga Laury już nie sprawia, że boi się o swoje zdrowie - obecnie pokazuje o 56 kg mniej!

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także