Wbij w ziemię. Natychmiast uciekną z ogrodu

Gąsienice żerują na ogrodowych roślinach
Gąsienice żerują na ogrodowych roślinach
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

05.05.2023 09:04, aktual.: 26.04.2024 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z nadejściem wiosny, w ogrodzie zaczynają pojawiać się szkodniki. Niestety, ich obecność zwykle nie zwiastuje niczego dobrego. Warto się przed nimi zabezpieczyć, zanim jeszcze na dobre zadomowią się w ogrodzie.

Zarówno dorosłe gąsienice jak i ich larwy żywią się liśćmi i pędami różnych roślin, przez co pozbawiają je składników odżywczych. Rośliny zaatakowane przez gąsienice zaczynają żółknąć, marnieć - a w przypadku dużych zniszczeń - nawet obumierać. Jeśli tylko zauważysz gąsienice w swoim ogrodzie, włóż do ziemi jeden przedmiot. Dzięki niemu szkodniki uciekną z ogrodu.

Gąsienice — co musisz o nich wiedzieć?

Motyle i błonkówki to owady, które w początkowym stadium swojego życia przybierają formę gąsienic. Poruszają się powoli za pomocą przesuwek, które znajdują się na spodzie ich ciała. Dzięki nim z łatwością poruszają się po łodygach i liściach roślin.

Niestety, zarówno gąsienice motyli jak i błonkówki żywią się roślinami. Są w stanie dokonać ogromnych zniszczeń w ogrodzie. Zauważenie niektórych gatunków gąsienic wcale nie jest takie proste, ponieważ znajdują się one w środku rośliny, dzięki czemu bez trudu mogą na niej żerować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Włóż to do ziemi. Przepędzisz gąsienice

Gąsienice, choć są szkodnikami, stanowią ważną część ekosystemu. Po czasie z gąsienicy wyrasta motyl czy błonkówka, które zapylają rośliny. Dlatego też gąsienic nie powinno się zabijać. Wystarczy zastosować naturalne metody, które odstraszą je z naszych roślin.

Jeśli chcesz pozbyć się gąsienic z ogrodu, w pobliżu zaatakowanych roślin wbij w ziemię metalowy pręt o zakończeniu przypominającym hak. Wspomniany hak powinien znajdować się do pięciu centymetrów nad ziemią. Gąsienice będą myślały, że to wąż albo inny zagrażający im szkodnik, przez co przestraszone, zaczną uciekać. To humanitarny i prosty sposób, żeby pozbyć się tych szkodników z ogrodu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)
Zobacz także