Blisko ludziWesele za rzucenie nałogu

Wesele za rzucenie nałogu

Wesele za rzucenie nałogu
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

30.06.2009 08:41, aktual.: 27.06.2010 18:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Organizacja dobroczynna w saudyjskiej stolicy, Rijadzie, zaproponowała
nowatorski sposób, by zachęcić młodych mężczyzn do rzucenia palenia - sfinansowanie kosztów wesela.

Organizacja dobroczynna w saudyjskiej stolicy, Rijadzie, zaproponowała nowatorski sposób, by zachęcić młodych mężczyzn do rzucenia palenia - sfinansowanie kosztów wesela.

Plakaty w Rijadzie zachęcają: - Pozbycie się nałogu należy do ciebie, a wesele do nas - poinformowała w poniedziałek BBC.

Zainteresowanie wyraziły setki panów, w tym jeden, który wprawdzie nie pali, ale jest gotów zacząć, żeby tylko wziąć udział w konkursie. Organizacja "Purity" (ang. czystość) przewiduje dla uczestników tygodniowy kurs rzucania nałogu. Zdobywca głównej nagrody zostanie wylosowany 6 sierpnia. Jest też 20 nagród pocieszenia - zestawów mebli.

Inicjatywa nie wszystkim w Arabii Saudyjskiej przypadła do gustu. Niektórzy twierdzą, że obniża ona wartość świętego związku małżeńskiego, a inni, że jest seksistowska. Rzecznik organizacji wyjaśnił jednak, że chodzi o stworzenie wolnej od dymu nikotynowego rodziny.

W Arabii Saudyjskiej, jak w dużej części świata arabskiego, sfinansowanie wesela należy wyłącznie do pana młodego. Oznacza to, że wielu mężczyzn decyzję o małżeństwie odkłada na później, dopóki nie uzbierają dość pieniędzy.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także