Trwa ładowanie...

Wiadomo, gdzie zamieszkają Kamala Harris i jej mąż. Rezydencja robi wrażenie

Kamala Harris została wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych jako pierwsza kobieta w historii. Nic dziwnego, że o przebojowej polityczce od jakiegoś czasu jest naprawdę głośno. Kilka dni temu media pisały także o jej mężu - Dougu Emhoffie, który wykazał się poczuciem humoru i oddaniem, nazywając się oficjalnie "Drugim Gentlemanem”. Wiadomo już, gdzie zamieszkają małżonkowie.
Share
Kamala Harris w trakcie zaprzysiężenia
Kamala Harris w trakcie zaprzysiężeniaŹródło: East News, Fot: Associated Press
d1xj624

Druga para prezydencka wprowadzi się do 128-letniego domu "Number One Observatory Circle” – oficjalnej siedziby wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych i jego rodziny. Cechą charakterystyczną budynku są piękne, zielone okiennice.

Tak mieszka wiceprezydent Stanów Zjednoczonych

Number One Observatory Circle jest oddalony o mniej więcej dwie mile od Białego Domu. W jego najbliższym sąsiedztwie znajdują się natomiast ambasady. Zaciszna posiadłość leży na 72-akrowej działce znanej jako United States Naval Observatory. W przeciwieństwie do Białego Domu, zwiedzający nie mają tutaj wstępu.

d1xj624

Sprawdź również: Mąż Kamali Harris założył konto na Twitterze. Jest Drugim Gentlemanem

Wiceprezydent ma komfort oddzielania życia prywatnego od pracy, który nie przysługuje prezydentowi. Biuro, które zajęła właśnie Kamala Harris, znajduje się bowiem w Zachodnim Skrzydle Białego Domu. Number One Observatory Circle służy wyłącznie odpoczynkowi i pielęgnowaniu życia rodzinnego.

Historia Number One Observatory Circle

W zaprojektowanej przez Leona E. Desseza i zbudowanej w 1893 roku posiadłości mieści się m.in. kilka sypialni, biblioteka i duża kuchnia zaaranżowana w piwnicy. Number One Observatory Circle pierwotnie był przeznaczony dla dyrektora Obserwatorium Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych oraz jego rodziny. Począwszy od lat 20-tych XX wieku przez następne pięć dekad dom służył jako rezydencja dla szefów operacji morskich i ich rodzin.

d1xj624

Zobacz także: Nikt o tym nie wiedział. Przyjaciółka Kamali Harris zdradziła, co zmieniło jej życie

Wiceprezydenci mieszkają w Number One Observatory Circle od 1977 roku – pierwszym z nich był Walter Mondale – zastępca Jimmy’ego Cartera. Wcześniej zdecydowana większość z nich mieszkała po prostu w prywatnych domach.

**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Donald Trump a Polska. Tak zapamiętamy jego prezydenturę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xj624

Podziel się opinią

Share
d1xj624
d1xj624