Blisko ludziWiemy, kiedy najlepiej przyznać się do zdrady. To wcale nie takie oczywiste

Wiemy, kiedy najlepiej przyznać się do zdrady. To wcale nie takie oczywiste

Wiemy, kiedy najlepiej przyznać się do zdrady. To wcale nie takie oczywiste
Paulina Brzozowska

07.11.2018 14:13, aktual.: 11.11.2018 22:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdrada to bardzo drażliwy temat. Wiąże się zawsze z cierpieniem, utratą zaufania i dylematami moralnymi. Czasami jednak warto o niej mówić. Kiedy? Eksperci odpowiedzieli jednoznacznie.

Kiedy już zdarzy nam się zdradzić partnera, wyrzuty sumienia doprowadzają do tego, że nieustannie myślimy o swoim występku. Pierwszym dylematem najczęściej jest to, czy przyznać się do niewierności partnerowi, czy zachować zdradę w tajemnicy.

W końcu mamy na to jednoznaczną i konkretną odpowiedź. Megan Fleming, seks-terapeutka z Nowego Jorku zdradziła w rozmowie z "The Independent", że wszystko zależy od… rodzaju zdrady.

- Jeśli to był tylko jednorazowy "skok w bok", spowodowany głównie nadmiarem alkoholu i wybuchem emocji, lepiej nic nie mówić swojemu partnerowi. Możemy wtedy wyrządzić więcej szkody niż pożytku – zdradza terapeutka.

Sprawa ma się jednak zupełnie inaczej, kiedy w grę wchodzi długotrwały romans, związany z silnym nacechowaniem emocjonalnym.

- Kiedy angażujemy się w jakąś relację za plecami naszego partnera, to wyraźny znak, że coś nie gra w związku. Dlatego warto przyznać się do niej partnerowi i ustalić, co było przyczyną niewierności i gdzie tkwi kłopot w naszej relacji – dodaje Fleming.

Być może terapeutka nie odkryła Ameryki, ale być może rozwiązała wiele ludzkich dylematów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)