WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Fit

Wino do obiadu chroni przed alkoholizmem

Młodzi Włosi pijący wino do obiadu mają mniejsze problemy z alkoholem, kiedy dorosną - informują naukowcy z Boston University School of Public Health.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wino do obiadu chroni przed alkoholizmem
(Thinkstock)
WP

Młodzi Włosi pijący wino do obiadu mają mniejsze problemy z alkoholem, kiedy dorosną - informują naukowcy z Boston University School of Public Health.\r\nJak wynika z przeprowadzonych prze nich badań, młodzi Włosi, którym rodzice pozwalają pić alkohol do posiłków w okresie, kiedy dorastają, mają mniejsze skłonności do alkoholizmu w życiu dorosłym.\r\n\r\nZespół naukowców prowadzony przez Lee Strunina przebadał modele picia i historie 160 Włochów - w okresie dojrzewania i wczesnej dorosłości - którzy przyznawali się do regularnego lub intensywnego spożywania alkoholu.\r\nWyniki badań wskazują, że wprowadzenie umiarkowanych ilości alkoholu podczas rodzinnych obiadów może ochronić młodych przed alkoholizmem i pozwala nauczyć ich zdrowego stosunku do alkoholu.\r\n\r\n\"Młodzi ludzie, którym pozwala się spożywać alkohol do obiadu, kiedy dorastają rzadziej mają skłonność do picia więcej niż 5 drinków lub do upijania się\" - informują autorzy badania. \"Uczą się jak pić bardziej odpowiedzialnie niż ich amerykańscy rówieśnicy, ponieważ picie jest unormowane kulturowo, a jego ekspozycja następuje w młodszym wieku. Alkohol jest tam częścią rodzinnych obyczajów\" - uważają badacze.\r\n\r\nWyniki badania zostały opublikowane w \"Addiction, Research and Theory\".\r\n\r\nNAJDROŻSZE ALKOHOLE ŚWIATA\r\n\r\n

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP