ycipk-4jxnns

Właścicielka kiosku w Szczecinie pomaga bezdomnym. Rozdaje im kawę i herbatę

Pani Ola, która jest właścicielką jednego z kiosków w Szczecinie postanowiła pomóc bezdomnym. To mały gest, który może odmienić ich życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na kiosku pani Oli pojawiła się karteczka skierowana do osób bezdomnych
Na kiosku pani Oli pojawiła się karteczka skierowana do osób bezdomnych (Agencja Forum/Screen TVN24)
ycipk-4jxnns

Zima to trudny okres dla bezdomnych. Wie o tym dobrze pani Ola – właścicielka jednego z kiosków w Szczecinie. Kobieta zdecydowała się więc na ważny krok. Jak donosi portal TVN 24, w jej punkcie osoby potrzebujące otrzymają za darmo kawę i herbatę. Informacja o tym pojawiła się na jej kiosku.

"Kawa, herbata dla bezdomnych. Od 6.30 do 16. Zapraszam" – czytamy na zawieszonej karteczce.

Pani Ola tłumaczy, że osoby bezdomne znalazły się w bardzo ciężkiej sytuacji i należy im pomóc. Podkreśla, że oferowane przez nią produkty są bardzo dobrej jakości. Kawę i herbatę kupuje za swoje pieniądze, wodę zaś bierze od położonego obok sklepiku.

Screen/TVN24
Podziel się

Okazuje się, że akcją interesują się nie tylko bezdomni. Do kiosku przychodzą także osoby strasze, którym na co dzień brakuje kontaktu z innym człowiekiem.

ycipk-4jxnns

"Ja to nazywam spotkaniami, bo to nie jest tylko kawa, herbata. Pytam o imię, o to, jak ktoś się czuje i jak przeżył noc (...) Ludzie boją się nieznanego. No dobrze, mogę złapać wszy, ale na to są szampony różnego rodzaju, mam w domu stoi i już. Trzeba mieć głowę na karku i myśleć. Może ten kubeczek kawy, herbaty zaowocuje nowym życiem" – mówi TVN 24 pani Ola.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jxnns