Włóż rolkę papieru do lodówki. Trik, który podbił serca Polaków

Włóż rolkę papieru do lodówki. Trik, który podbił serca Polaków

Dlaczego warto trzymać papier toaletowy w lodówce?
Dlaczego warto trzymać papier toaletowy w lodówce?
Źródło zdjęć: © archiwum
09.09.2023 13:18, aktualizacja: 09.09.2023 13:45

Nieco dziwaczny, ale niezwykle skuteczny. Tak można opisać trik, który podbił serca internautów. Pomaga w wyeliminowaniu uporczywego problemu, z którym każdy z nas na pewno miał do czynienia przynajmniej raz w życiu.

Mimo że w naszej lodówce nie zawsze znajduje się zepsuta żywność, to jednak zdarza się, że urządzenie to potrafi wypełnić się nieprzyjemnym zapachem. Na szczęście istnieje proste i niewymagające dużych wydatków rozwiązanie tego problemu.

Papier toaletowy w lodówce

Jeżeli zmagasz się z nieprzyjemnymi zapachami w lodówce, ten sposób może zdziałać cuda. Wystarczy umieścić wewnątrz jedną rolkę papieru toaletowego. Choć może to brzmieć nieco absurdalnie, jest to jednak metoda, która naprawdę działa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tajemnicza moc papieru toaletowego

Gdy umieścimy rolkę papieru toaletowego w lodówce, zacznie ona wchłaniać wszelkie zapachy. Kluczowa jest jednak jedna rzecz.

Przed umieszczeniem papieru w lodówce, przygotuj roztwór wody i odrobiny sody oczyszczonej. Papier najpierw zanurz w tej substancji, a następnie umieść w lodówce. Soda zacznie działać i zbierać nieprzyjemne aromaty.

Zapomnij o nieprzyjemnym zapachu w lodówce

Nieprzyjemne zapachy w lodówce to problem, z którym można sobie poradzić na wiele sposobów. Innym, równie skutecznym rozwiązaniem, jest umieszczenie w lodówce torebki po czarnej herbacie, najlepiej w jednym z rogów urządzenia. Pozwoli to pozbyć się nieprzyjemnych zapachów już w ciągu dwóch dni. Pamiętaj jednak, że jedna torebka nie wystarczy. Liczba torebek powinna być proporcjonalna do wielkości naszej lodówki - im większa lodówka, tym więcej torebek będziemy potrzebować.

Innym skutecznym pochłaniaczem zapachów jest surowy ziemniak. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, pamiętaj, aby co kilka dni wymieniać warzywo. W przeciwnym razie, zamiast pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, możemy je jeszcze bardziej nasilić.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!