Trwa ładowanie...

Woda utleniona. Czy rzeczywiście pomoże przy rozjaśnianiu włosów?

Na pewno wielokrotnie słyszałaś o tym, że woda utleniona pomaga w domowym rozjaśnianiu włosów. Ten popularny sposób testowany był jeszcze przez nasze mamy, gdy marzyły o jaśniejszych pasmach. Choć woda utleniona jest zdecydowanie bezpieczniejsza niż drogeryjne produkty przeznaczone do rozjaśniania, warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.
Share
Woda utleniona może być stosowana do rozjaśnienia włosów, ale należy zachować umiar.
Woda utleniona może być stosowana do rozjaśnienia włosów, ale należy zachować umiar.Źródło: Pixabay
djzroew

Woda utleniona od zawsze ceniona jest jako środek przeznaczony do odkażania ran. Wiele osób zna ją także jako domowy sposób na radykalną zmianę koloru włosów. Niestety nawet duża ostrożność może nie wystarczyć przy rozjaśnieniu pasm – woda utleniona po prostu powoduje ich wysuszenie, a także łamliwość.

Woda utleniona – jak działa na włosy?

Woda utleniona jako produkt do domowego rozjaśniania włosów jest powszechnie znany już od wielu, wielu lat. Z jej pomocą można całkiem nieźle rozjaśnić pasma, ale dla najlepszego efektu należy powtarzać czynność co kilka dni. Domowy zabieg z wodą utlenioną niekorzystnie wpływa na kondycję włosów, ponieważ może w krótkim czasie spowodować ich przesuszenie, rozdwajanie, a nawet łamanie.

djzroew

Woda utleniona – jak przeprowadzić rozjaśnienie?

1. W proporcjach 1:1 wymieszaj 3% wodę utlenioną ze zwykłą przegotowaną, ale letnią wodą.
2. Przelej mieszankę do butelki z atomizerem.
3. Wykonaj próbę uczuleniową nad karkiem – jeśli po dobie nie pojawią się zmiany, możesz rozpylić na całe włosy rozcieńczoną wodę utlenioną.
4. Kolejnego dnia powtórz czynność przy pomocy świeżego płynu, ale tym razem spryskaj wilgotne włosy.
5. Na koniec rozczesz pasma i po 20 minutach umyj dokładnie głowę.

Woda utleniona – jakie stężenie?

W każdym profesjonalnym salonie fryzjerskim znajdziesz wiele różnych stężeń wody utlenionej (3,6,9 i 12%). Jednak w połączeniu ze specjalnymi preparatami z amoniakiem, nie działa tak silnie, jak może się wydawać. Jeśli chcesz wykonać rozjaśnianie w domu lepiej stosuj 3% albo 6% wodę utlenioną, dzięki czemu rozjaśnisz włosy o 2 tony. Przy większym stężeniu możesz jedynie zniszczyć pasma. Dla bezpieczeństwa nie powtarzaj zabiegu zbyt często, aby potem nie borykać się z długotrwałą regeneracją włosów.

djzroew

Jak dbać o tłuste i suche włosy. Hollywoodzki fryzjer radzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djzroew

Podziel się opinią

Share
djzroew
djzroew