GwiazdyWojciech Modest Amaro o nawróceniu. "Bóg daje wolność"

Wojciech Modest Amaro o nawróceniu. "Bóg daje wolność"

Wojciech Modest Amaro o nawróceniu. "Bóg daje wolność"
Źródło zdjęć: © Forum
23.04.2019 18:02

Wojciech Modest Amaro opowiedział w szczerym wywiadzie o swojej relacji z Bogiem i nawróceniu. Przyznał, że kiedy wydawało się, że osiągnął już wszystko, czuł pustkę. Wypełnił ją dopiero poprzez kontakt z Bogiem.

Wojciech Modest Amaro o Bogu i nawróceniu

Kucharz i resaturator Wojciech Modest Amaro był jednym z bohaterów wielkanocnego wydania magazynu "Wprost". Na łamach tygodnika Amaro opowiedział o swoim nawróceniu i trudnej relacji z Bogiem. Przyznał, że nawracanie jest procesem, który trwa całe życie.

– Wynika to z natury człowieka, grzesznej i słabej, ale umacnianej przez Boga, zdolnej do przezwyciężania trudnych sytuacji życiowych. Poznawanie prowadzi do nawracania. Poznawanie miłości Boga do człowieka i Jego miłosierdzia jest sensem życia – tłumaczy restaurator.

Wojciech Modest Amaro: "Bóg to ktoś najbliższy"

Amaro przyznał, że mimo spełnienia rodzinnego i kolejnych sukcesów zawodowych, w jego życiu czegoś brakowało. – Ukojenie przyniosła tylko otwartość na relację z Bogiem. Potem już On zaczął działać i przemieniać moje życie. Wtedy zrozumiałem, że Bóg to nie "Ten" z wysoka, niedostępny, tylko ktoś najbliższy. Gdy stawia się Boga na pierwszym miejscu, wszystko inne trafia na właściwe – wyjaśnia kucharz.

Jego zdaniem to właśnie bliska relacja z Bogiem jest odpowiedzią na potrzeby dzisiejszych młodych ludzi, którym wydaje się, że mogą wszystko i nie mają żadnych ograniczeń. Jednak tylko dzięki Bogu – który daje człowiekowi wolność i ustala łatwe zasady – jesteśmy w stanie osiągnąć prawdziwe spełnienie.

Źródło: "Wprost"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także