Trwa ładowanie...
d1gdk6a

Małgorzata Rozenek-Majdan odwróciła się od Kościoła. Tłumaczy dlaczego

Małgorzata Rozenek-Majdan nie ukrywa, że pochodzi z katolickiej rodziny ceniącej tradycyjne wartości. Mimo to odwróciła się od Kościoła, bo nie zgadza się na ingerencję księży w politykę czy próbę kontrolowania kobiet. "Dokładają kolejną cegiełkę do wstydu" – mówi w najnowszym wywiadzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Rozenek-Majdan opowiedziała, co oddaliło ją od Kościoła
Małgorzata Rozenek-Majdan opowiedziała, co oddaliło ją od Kościoła (Forum)
d1gdk6a

Przy okazji promocji książki "In vitro. Rozmowy intymne" Małgorzata Rozenek-Majdan opowiedziała na łamach "Gazety Wyborczej" nie tylko o walce z niepłodnością, ale również o swoim stosunku do Kościoła i księży ingerujących w życie kobiet.

Celebrytka podejrzewa, że być może to głos Kościoła – sprzeciwiającego się in vitro, antykoncepcji czy edukacji seksualnej – doprowadził do tego, że Polki wstydzą się mówić o swoich problemach lub je ukrywają. To jeden z powodów, dla których odwróciła się od Kościoła.

d1gdk6a

– Zaczęłam odchodzić od Kościoła, bo nie zgadzam się z jego stanowiskiem w wielu ważnych dla mnie sprawach, m.in. in vitro, osób LGBT czy antykoncepcji. Nie akceptuję uwikłania Kościoła w politykę, silnego wpływu na państwo, tuszowania przypadków pedofilii wśród księży – przyznaje Rozenek w rozmowie z Anitą Karwowską.

Zobacz także: Projektuje dla dojrzałych kobiet. Wśród nich jest wiele celebrytek

"Perfekcyjna pani domu" ma świadomość, że może zostać skrytykowana. Jednak, jak sama przyznaje, woli, żeby dostawało jej się za poglądy, niż za to, jak wygląda lub w co się ubrała.

d1gdk6a

– Dziś faktem jest to, że po raz kolejny mężczyźni i Kościół próbują kobietom urządzać życie, dokładać kolejną cegiełkę do wstydu. Wstydzimy się mówić, że jesteśmy ofiarami przemocy, mobbingu, że zarabiamy mniej, że mamy problem z płodnością... Mam poczucie, że jest coraz bardziej opresyjnie. Im głośniej mówi się o prawach kobiet, tym więcej prób, by nas uciszyć. Skoro dajemy wam 500+, to się zamknijcie – komentuje celebrytka.

Wierzy jednak, że kiedyś Kościół zmieni stanowisko w wielu kwestiach, w tym kwestii in vitro, jednak na to potrzeba czasu.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gdk6a

Podziel się opinią

Share
d1gdk6a
d1gdk6a