Wójt gminy Grunwald napisał list do premiera. Treść szokuje
Wójt gminy Grunwald wysłał do premiera list. Pismo dotyczyło orientacji seksualnej córek jednej z radnych. Zasugerował jednocześnie, że w związku z tym kobiety nie mają odpowiednich kompetencji, by piastować aktualne stanowiska... Na list wójta zareagowali już przedstawiciele Olsztyńskiego Marszu Równości.
20.04.2021 11:32
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Wiadomość o treści listu, który wysłał do premiera wójt gminy Grunwald, zszokowała nie tylko jej mieszkańców. O sprawie napisała "Gazeta Olsztyńska". Jak podaje dziennik, list wójta liczył aż dwadzieścia stron. Większość z nich dotyczyła poważnych zarzutów dotyczących lokalnych działaczy, którzy zostali wymienieni z imienia i nazwiska. Wójt pisze też o "układzie administracyjnym, politycznym i społecznym", który "szkodzi interesom mieszkańców". W liście pojawia się także "wzmianka" o homoseksualnych córkach jednej z radnych. Kobiety także zostały wymienione z imienia i nazwiska.
Reakcja lokalnych działaczy
- Zostaliśmy poinformowani o sytuacji, w której Adam Szczepkowski - wójt gminy Grunwald - w piśmie do premiera Polski informuje między innymi o tym, że przewodnicząca rady gminy i radna gminy mają córki lesbijki. Informacja ta została zamieszczona w kontekście sugerowanego braku kompetencji w obejmowanych przez nie stanowiskach - napisała Emilia Bartkowska-Młynek z Olsztyńskiego Marszu Równości w odniesieniu do listu wójta.
Działacze przypominają jednocześnie, że minęło jedynie dziesięć dni odkąd Krystyna Pawłowicz "rozkręciła" nagonkę na transseksualne dziecko. W ostatnim czasie do stowarzyszenia dotarła też informacja o nastoletniej osobie LGBT, która odebrała sobie życie.
- Nigdy nie powinno dojść do sytuacji, w której orientacja seksualna i tożsamość płciowa jest wykorzystywana do oczerniania kogokolwiek, w tym rodziców osób LGBT+. Rodzice, którzy akceptują swoje dzieci w związku z ich orientacją i tożsamością płciową to rzadkość. Z badań jasno wynika, że 88 proc. wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców, a 75 proc. przez swoje matki. Przekłada się to na sytuację, w której 70 proc. nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze - napisała Bartkowska-Młynek.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl