Trwa ładowanie...

Adam Małysz gorzko o początkach kariery. Finansowo musieli go wesprzeć teściowie

Adam Małysz to jeden z najpopularniejszych polskich sportowców. Okazuje się, że "Orzeł z Wisły" był bliski porzucenia sportowych marzeń z powodów finansowych. Na wysokości zadania stanęli teściowie skoczka.

Share
Adam Małysz wspomniał trudne początki.
Adam Małysz wspomniał trudne początki.Źródło: AKPA
d29uy8z

Kariera Adama Małysza to pasmo niewiarygodnych sukcesów. Jednak droga na szczyt nie była usłana różami, kosztowała całą rodzinę skoczka wiele wyrzeczeń. Teraz sportowiec opowiada, że był bliski rezygnacji ze sportu. Jako początkujący zawodnik nie był w stanie utrzymać rodziny i musiał nawet wyprzedawać majątek.

Adam Małysz chciał zrezygnować ze sportu

Choć skoczek był niezwykle uzdolniony i wróżono mu wielką sportową przyszłość, początki kariery nie szły w parze z wysokimi zarobkami. "Orzeł z Wisły" miał już wówczas żonę, a na świecie pojawiło się ich dziecko, córka Karolina.

d29uy8z

By finansować karierę sportową, młoda rodzina musiała mocno zaciskać pasa. Adam Małysz przyznaje, że w pewnym momencie było tak źle, że zdecydował się sprzedać samochód.

Finansowo wspierali wtedy Małyszów teściowie, jednak skoczek był zbyt dumny, by długo z takiej pomocy korzystać. Dlatego rozważał rezygnację ze sportu i zajęcie się swoim wyuczonym zawodem, czyli dekarstwem. I prawdopodobnie tak by zrobił, gdyby w kadrze nie pojawił się nowy szkoleniowiec, Apoloniusz Tajner.

Ciężka praca popłaca

Na szczęście trener przekonał ambitnego młodzieńca, że nie warto się poddawać. Na szczęście nie trzeba już było długo czekać na pierwsze sukcesy "Orła z Wisły". Za kolejnymi triumfami na międzynarodowych skoczniach zaczęły iść konkretne sumy finansowe. Wkrótce sportowiec nie musiał już pożyczać pieniędzy ani wyprzedawać majątku.

d29uy8z

Teraz cała rodzina Adama Małysza mieszka w pięknej willi położonej w ukochanej Wiśle. Aktualnie sportowiec piastuje prestiżowe stanowisko dyrektora polskiej kadry skoczków, a także występuje w kampaniach reklamowych.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Prof. K. Bieńowska-Szewczyk szczerze o powrocie dzieci do szkół

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d29uy8z

Podziel się opinią

Share
d29uy8z
d29uy8z