Blisko ludziWP Kobieta wspiera dziewczyny z domów dziecka. Zebraliśmy kilkadziesiąt sztuk ubrań

WP Kobieta wspiera dziewczyny z domów dziecka. Zebraliśmy kilkadziesiąt sztuk ubrań

WP Kobieta wspiera dziewczyny z domów dziecka. Zebraliśmy kilkadziesiąt sztuk ubrań
Źródło zdjęć: © WP.PL
Klaudia Stabach
10.06.2019 09:30, aktualizacja: 12.06.2019 14:53

Znalezienie pierwszej pracy zawodowej to często spore wyzwanie. Dla młodych kobiet, które opuściły domy dziecka sprawa jest jeszcze trudniejsza. WP Kobieta włączyła się do akcji Banku Ubrań i przekazała dla nich stojaki pełne ubrań.

Bank Ubrań jest inicjatywą społeczną wspierającą młode kobiety, które po opuszczeniu pieczy zastępczej chcą wejść w dorosłe życie. W ramach Banku zbierana jest odzież biznesowa oraz w stylu "smart casual", z której później młode kobiety, podopieczne fundacji, będą mogły skorzystać np. podczas swojej rozmowy o pracę.

Projekt został zainicjowany przez "Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca" oraz firmę Atelier Second Life, a Wirtualna Polska została jednym z głównych partnerów medialnych.

Dziennikarki WP Kobiety stanęły na wysokości zadania. Udało nam się zebrać kilkadziesiąt sztuk ubrań. Na wieszakach znalazły się zarówno eleganckie sukienki, koszule jak i marynarki. Do akcji włączyli się również pracownicy innych działów Wirtualnej Polski. Ponadto namówiliśmy do współpracy firmę Rossmann, która przekazała dla dziewcząt 100 sztuk kosmetyczek wypełnionych produktami niezbędnymi do codziennej pielęgnacji.

Obraz
© WP.PL
Obraz
© WP.PL
Obraz
© WP.PL

Oprócz zbiórki odzieży, Bank Ubrań organizuje serię różnorodnych warsztatów w terenie całego kraju. Spotkania dotyczą głównie stylizacji, wizażu i pierwszego wrażenia na rozmowie kwalifikacyjnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl