Wrzuć do wody i podlej truskawki. Braknie ci kobiałek
Jeśli uprawiasz truskawki i chcesz cieszyć się obfitym plonem jeszcze przez najbliższy miesiąc, przygotuj ten domowy nawóz. Wystarczy, że zmieszasz ze sobą dwa składniki, a krzaki będą uginały się pod owocami.
Sezon na truskawki trwa zaledwie dwa miesiące. Jeśli uprawiasz truskawki i planujesz przygotować z nich przetwory na zimę, z pewnością potrzebujesz dużej liczby owoców. Poznaj przepis na genialny nawóz do truskawek, dzięki któremu obrodzą jak nigdy wcześniej.
Zmieszaj ze sobą dwa składniki. Krzaczki będą uginać się pod truskawkami
Nawet osoba stawiająca pierwsze kroki w ogrodnictwie bez problemu poradziłaby sobie z uprawą truskawek. Wystarczy zapewnić im odpowiednią glebę, dobrze nasłonecznione stanowisko, żeby krzaczki obrodziły w owoce już na przełomie maja i czerwca. Poza stanowiskiem i glebą trzeba pamiętać o regularnym nawadnianiu rośliny, a także o jej dokarmianiu. Jeśli zależy ci na tym, żeby twoje truskawki rosły w zgodzie z naturą, bez używania jakichkolwiek chemicznych środków, przygotuj genialny oprysk, składający się z zaledwie dwóch składników.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wystarczy, że do wody dodasz kawałek banana i łyżkę miodu i tak przygotowanym roztworem podlejesz truskawki. Banan obfituje w odżywczy potas, którego owoce potrzebują, aby móc się prawidłowo rozwijać. Przyśpieszy on ich dojrzewanie i sprawi, że roślina da więcej owoców. Z kolei miód jest pełen antyoksydantów i cennych składników odżywczych, które odżywią roślinę, a także dodatkowo zabezpieczą ją przed chorobami. Tak przygotowany nawóz stosuj raz w tygodniu, przez cały okres kwitnienia i dojrzewania owoców. Pamiętaj jednak o tym, żeby wlewać go bezpośrednio pod roślinę, a nie na liście. Podlewając nim liście, narażasz truskawki na choroby grzybowe.
Ściółkowanie truskawek — dlaczego warto przeprowadzić ten zabieg?
Poza regularnym podlewaniem i nawożeniem truskawek, warto przeprowadzić zabieg ściółkowania. Polega on na pokryciu ziemi bezpośrednio pod truskawkami warstwą materii organicznej, np. szyszkami, słomą czy ściętą trawą. Warstwa ściółki powinna wynosić kilka centymetrów. Ściółkowanie ograniczy nagrzewanie się ziemi, a także wyparowywanie z niej wody. Dzięki temu roślina będzie bardziej nawodniona, co przełoży się bezpośrednio na jej kondycję, a także ilość plonu.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl