Wrzuć gąbkę do prania. Uciążliwy problem zniknie

Wrzuć gąbkę do prania. Uciążliwy problem zniknie

Wystarczy wrzucić gąbkę do prania, by pozbyć się sierści z ubrań
Wystarczy wrzucić gąbkę do prania, by pozbyć się sierści z ubrań
Źródło zdjęć: © Materiały WP
25.05.2023 08:40, aktualizacja: 25.05.2023 08:53

W okresie wiosenno-letnim (i nie tylko) z łatwością można zauważyć, kto jest właścicielem czworonoga. Liniejące zwierzęta pozostawiają po sobie mnóstwo sierści, która potem osadza się na ubraniach, nawet tych wypranych. Poznaj genialny patent na pozbycie się sierści z ubrań.

Kochamy nasze czworonogi i chcemy dla nich jak najlepiej. Dlatego też pozwalamy im na kładzenie się do naszych łóżek czy siadanie na kanapie. Nie szczędzimy im też czułości, co ma odzwierciedlenie w wyglądzie naszych ubrań. Kiedy nasze zwierzaki zaczynają linieć, pozostawiają po sobie mnóstwo sierści. Osadza się ona zarówno na meblach, jak i na tekstyliach, włącznie z naszymi ubraniami. Zamiast bez przerwy sięgać po rolkę, wypróbuj ten prosty patent, który sprawi, że sierść zniknie z ubrań już w trakcie prania.

Kiedy zwierzęta zaczynają linieć?

Zwierzęta linieją dwa razy w roku — w okresie wiosenno-letnim, a także w okresie jesienno-zimowym. To zjawisko związane jest ze zmianą temperatury. Sierść zwierząt zaczyna dopasowywać się do panujących warunków pogodowych. Wiosna tracą one niepotrzebny im już podszerstek, a zimą sierść letnia wymieniana jest na grubszą i cieplejszą. Linienia nie da się wyeliminować w żaden sposób, a trzymanie zwierząt w mieszkaniach sprawia, że często trwa ono cały rok.

Można za to ograniczyć rozprzestrzenianie się sierści po domu. Warto zainwestować w porządną szczotkę do wyczesywania sierści. Przyda się taka, która dostanie się aż do podszerstka. Sierść pupila powinno się wyczesywać taką szczotką przynajmniej raz w tygodniu. Warto przeprowadzić ten zabieg na dworze albo chociaż na balkonie, zbierając sierść np. do woreczka i potem ją wyrzucając. Dzięki temu, w domu będzie jej o wiele mniej, a co za tym idzie, nie będzie ona osadzać się na ubraniach.

Wrzuć do pralki i nastaw pranie. Pozbędziesz się sierści z ubrań

Na TikToku można znaleźć wiele różnych porad i patentów. Część z nich jest całkiem przydatna, a część wręcz absurdalna. Patent, o którym piszemy, należy do tej pierwszej grupy. Tiktokerka Gullia Cence podzieliła się genialnym sposobem na pozbycie się sierści z ubrań. Co najlepsze, wykorzystuje rzecz, którą chyba każdy z nas ma w domu - gąbkę o mycia naczyń.

Do pralki wypełnionej ubraniami wystarczy wrzucić gąbkę i nastawić pranie jak zwykle. Gąbka, obracając się wokół ubrań, będzie ściągała z nich sierść. Po zakończonym cyklu prania, na ubraniach nie będzie już ani śladu sierści. Traktowanie ich rolką nie będzie już konieczne.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta