Trwa ładowanie...

Oddał "tacę" na WOŚP. Teraz ksiądz tłumaczy swoje zachowanie

Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga od kilku lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. - Gdyby każdy ksiądz w tym dniu przekazał tacę z jednej mszy, to zapewniam, że by nie zubożał - stwierdza.

Ksiądz przekazał pieniądze z tacy na WOŚPKsiądz przekazał pieniądze z tacy na WOŚPŹródło: Adobe Stock, expresselbląg.pl
d2ad33n
d2ad33n

W ramach "elbląskiego cudu" ksiądz Kazimierz Klaban, proboszcz parafii polskokatolickiej im. Dobrego Pasterza wspomaga Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Datki przekazuje zarówno z tacy, jak i z własnej kieszeni. I tak już od kilku lat.

Ksiądz wręczył wolontariuszce pieniądze z tacy

Pod koniec mszy ksiądz Kazimierz Klaban na oczach i za zgodą wiernych przekazał datki z tacy na rzecz WOŚP. Ksiądz obdarował fundację również swoimi własnymi pieniędzmi. Uważa, że musi spłacić dług wdzięczności wobec społeczeństwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Coraz mniej uczniów na religii? Rzecznik Episkopatu odpowiada

- Był czas, że bardzo dużo ludzi mi pomogło w różny sposób, a ja nie jestem z tych, którzy od życia chcieliby tylko brać i czerpać. Doszedłem do wniosku, że ten dług społeczny należy w końcu spłacić. Nie ukrywałem również tego, że wielokrotnie leżałem w szpitalu, wówczas widziałem na szpitalnych sprzętach ponaklejane serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wtedy pomyślałem, a czemu nie na ten cel przekazać?" - mówi w rozmowie z portalem expresselblag.pl.

d2ad33n

Ksiądz tłumaczy się z "elbląskiego cudu"

Gest księdza Kazimierz Klabana wzbudził jednak kontrowersje. Niektórzy zastanawiają się, dlaczego ksiądz w ten sposób rozdysponowuje pieniądze zebrane od wiernych podczas nabożeństwa.

- Tyle jest czasem szumu wokół tego, że ksiądz się porządził i przekazał jedną tacę na WOŚP [...] ja nie chcę absolutnie oceniać innych ludzi czy księży, bo nie jestem do tego powołany, niemniej jednak mogę to powiedzieć otwarcie, że gdyby każdy ksiądz w tym dniu przekazał tacę z jednej mszy, to zapewniam, że by nie zubożał - powiedział dziennikarzom portalu expresselblag.pl.
Ksiądz przekazał datki na WOŚP expresselblag.pl
Ksiądz przekazał datki na WOŚPŹródło: expresselblag.pl

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ad33n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ad33n