Wsadź w ziemię. W mig wykurzysz kreta

Jak pozbyć się kreta z ogródka?
Jak pozbyć się kreta z ogródka?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

05.09.2023 10:05, aktual.: 05.09.2023 10:40

Krety rozkopujące ogródek to twoja największa zmora? Istnieje trik, dzięki któremu ten uciążliwy problem odejdzie w zapomnienie. Wystarczy, że wsadzisz w ziemię jeden produkt spożywczy, a żaden szkodnik nawet się nie zbliży.

Ogródek jest twoim oczkiem w głowie? O każdą roślinę dbasz z największą starannością, a trawnik musi prezentować się perfekcyjnie? Nic dziwnego, że krety są twoją największą zmorą. W końcu rozkopana ziemia nie wygląda estetycznie. Jak pozbyć się tych szkodników?

Zdecydowanie odradzamy kupowanie trutek. Istnieje bowiem cała masa alternatywnych sposobów, które odstraszają krety, ale przede wszystkim im nie szkodzą. Warto także mieć na uwadze środowisko – nie zanieczyszczać go chemikaliami. Naturalne metody są zdecydowanie tymi preferowanymi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zainwestuj parę złotych w czosnek

Jak przegonić natrętnego kreta ze swojego ogródka? Jeden ze skutecznych sposobów został przedstawiony na tiktokowym profilu o nazwie Ogrodnik Doskonały, na którym zebrało się już ponad 80 tys. obserwujących.

Okazuje się, że w przypadku odpędzania tych szkodników przyda się główka czosnku. Mężczyzna radzi podjąć działania z początkiem jesieni. Wystarczy powsadzać ząbki do ziemi. Działa cuda, a kosztuje grosze i minimum wysiłku.

"Najbardziej długotrwały efekt"

– Kret jest dość trudnym tematem, jeśli chodzi o odpędzenie go z naszego ogrodu. Stosowałem szereg metod, wszystkie dawały skutki przez maksymalnie miesiąc i potem kret powracał. Metodą, która przyniosła najbardziej długotrwały efekt, było obsadzenie całej działki ząbkami czosnku. Powsadzałem je na jesień tak mniej więcej co pół metra – powiedział ekspert, dodając na koniec, że kret przeniósł się na pół roku do sąsiada.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także