Trwa ładowanie...

#WspieramSzpitale. Fundacja Siepomaga zbiera pieniądze na zakup środków do placówek medycznych

Na stronie fundacji Siepomaga pojawiła się zbiórka na zakup środków ochronnych dla placówek medycznych. Cel to około 5 milionów złotych. Fundacja przedstawiła, czego najbardziej brakuje w punktach medycznych oraz jak poważna jest sytuacja.

Share
#WspieramSzpitale. Fundacja Siepomaga zbiera pieniądze na zakup środków do placówek medycznych
Źródło: PAP
d3mqa76

Fundacja Siepomaga utworzyła zbiórkę w szczytnym celu. Pomoc dla punktów medycznych jest teraz jednym z priorytetów – medykom brakuje podstawowego sprzętu i środków ochronnych, by dalej mogli ratować życie chorych, ale też dbać o własne bezpieczeństwo.

#WspieramSzpitale. Zbiórka pieniędzy Fundacji Siepomaga

Organizatorzy zbiórki zapewniają, że są w stałym kontakcie z ośrodkami medycznymi, a wiadomości, które od nich dostają, nie napawają optymizmem.

"Bardzo proszę o pomoc łomżyńskiemu szpitalowi, który jest w tej chwili przekształcany na zakaźny. Nasz szpital to biedny szpital. Brakuje personelu, a również masek, gogli, odzieży ochronnej. Lekarze z naszego szpitala panikują, brakuje wszystkiego. Nie możemy do tego dopuścić. Nie dość, że zabrali nam jedyny szpital w mieście, to jeszcze problemem są braki podstawowego sprzętu" – to jeden z apeli, jakie możemy przeczytać na stronie zbiórki.

d3mqa76

Fundacja przedstawiła, jaki sprzęt jest aktualnie najpotrzebniejszy. Ośrodki medyczne potrzebują: 700 000 maseczek, 50 000 kombinezonów, 50 000 przyłbic, 500 000 jednorazowych rękawiczek. Cel zbiórki jest ustalony na 5 milionów złotych. Organizatorzy są pod wrażeniem zaangażowania Polaków i ich serdeczności. Wiedzą jednak, że razem możemy znacznie więcej.

Jeśli chcesz przyłączyć się do zbiórki, link znajduje się tutaj. Do tej pory zebrano ponad 2 miliony złotych.

Okaż swoje wsparcie, nie zwlekaj i przyłącz do akcji #WspieramSzpitale. Ty też możesz pomóc. Sprawdź, czy szpital w twojej okolicy nie potrzebuje pomocy, a może twoim sąsiadem jest ktoś ze służby zdrowia, kogo możesz wyręczyć w codziennych obowiązkach.

Na stronie wydarzenia utworzonego przez Wirtualną Polskę – Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów – będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

siepomaga
Źródło: siepomaga

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mqa76

Podziel się opinią

Share
d3mqa76
d3mqa76