Sąsiedzi zabrali głos po śmierci Ryster. Oto co wyjawili

Sąsiedzi zabrali głos po śmierci Ryster. Oto co wyjawili

Stanisława Ryster była bardzo lubiana przez sąsiadów
Stanisława Ryster była bardzo lubiana przez sąsiadów
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
06.04.2024 09:48, aktualizacja: 06.04.2024 11:17

"Sympatyczna, elokwentna. Ładnie się wypowiadająca" - tak Stanisławę Ryster wspominają sąsiedzi z warszawskiego Muranowa. Ujawniają też, do czego namawiała ich słynna prowadząca.

Stanisława Ryster zmarła w wieku 81 lat. Wpis z tą informacją pojawił się na oficjalnym profilu TVP 4 kwietnia 2024 r.

"Nie żyje legendarna prezenterka Telewizji Polskiej Stanisława Ryster. Przez ponad 30 lat prowadziła teleturniej "Wielka Gra". W 1998 r. otrzymała Super Wiktora. Miała 81 lat." - czytamy w komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sąsiedzi wspominają Stanisławę Ryster

Śmierć Stanisławy Ryster poruszyła nie tylko jej rodzinę i najbliższych przyjaciół, ale także jej sąsiadów z warszawskiego Muranowa. 81-latka cieszyła się dużym szacunkiem i sympatią.

"Wielka szkoda, po prostu wielka strata" - przyznaje cytowana przez "Fakt" sąsiadka.

"Przemiła osoba, kontaktowa. Zawsze się rozmawiało. Pieskiem się zachwycała" - wspomina kolejna. "Sympatyczna, elokwentna. Ładnie się wypowiadająca" - mówi inna.

Jak dowiedział się od mieszkańców Muranowa dziennikarz "Faktu", Stanisława Ryster przekonywała niektórych do zgłoszenia się do teleturnieju. "Namawiała mojego męża, żeby wystąpił w "Wielkiej Grze". Faktycznie jest bardzo oczytany, szczególnie w historii i geografii. Ale ostatecznie się nie nie zdecydował" - opowiada jedna z kobiet.

30 lat prowadziła "Wielką grę"

Stanisława Ryster urodziła się 2 maja 1942 we Lwowie. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim.

Pierwsze kroki w mediach stawiała, prowadząc młodzieżowe teleturnieje. Wszyscy podziwiali jej klasę oraz umiejętność posługiwania się piękną polszczyzną. W 1975 została gospodynią teleturnieju "Wielka gra" w TVP, który przyniósł jej prawdziwą sławę.

Choć nikt nie wróżył programowi tak wielkiego sukcesu, wyniki oglądalności były na tyle dobre, że "Wielka gra" miała swoje miejsce w ramówce TVP aż do 2006 roku. Prowadzony przez dziennikarkę teleturniej śledziła cała Polska.

Teleturniej prowadziła nieustająco przez 30 lat, aż do zakończenia emisji w 2006 r. Nie kryła żalu, w jaki sposób się z nią pożegnano, o czym wielokrotnie opowiadała w mediach.

Zrobili mi świństwo, bo ukrywali w tajemnicy do ostatniej chwili, że zdejmują z anteny "Wielką grę". Dowiedziałam się o tym z porannej prasy. To był szczyt chamstwa. Jak zdjęli mój program, to moja noga więcej tam nie postała. I już nie postanie – mówiła Stanisława Ryster w rozmowie z "Wysokimi Obcasami".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta