Trwa ładowanie...

Wstrząsające wideo dot. aborcji w Polsce. "Ból byłby tysiąc razu gorszy"

Al Jazeera opublikowało w sieci nowy film. Nagranie dotyczy sytuacji kobiet w Polsce, które zostały pozbawione prawa do aborcji oraz aktywistów walczących o możliwość legalnego usunięcia ciąży. Wideo wywołało ogromne poruszenie.

Share
Nagranie dotyczące zakazu aborcji w Polsce wzbudziło ogromne kontrowersje
Nagranie dotyczące zakazu aborcji w Polsce wzbudziło ogromne kontrowersjeŹródło: Facebook
d3m3ied

Bohaterką krótkiego nagrania jest Paulina, Polka, która - jak opowiada - aktywnie wspiera Strajk Kobiet od momentu jego powstania. Kobieta wyznała, że była razem ze swoimi przyjaciółkami niemalże na wszystkich marszach prochoice, lecz nie spodziewała się, że kiedyś to ona stanie się "ofiarą" zakazu aborcji.

"Ból tysiąc razy silniejszy"

Kobieta wyznała, że gdyby nie zabieg, byłaby zmuszona urodzić dziecko, które nie miałoby szans na przeżycie. Paulina we wzruszających słowach opowiedziała o swojej historii. "Mówi się, że dziecko, to jak się je weźmie na ręce, wynagrodzi cały ten ból" - mówi w filmie kobieta i dodaje, że ona nie miałaby nawet tego, a ból, który by jej towarzyszył podczas rodzenia martwego dziecka, byłby tysiąc razy gorszy. Jak opowiada Paulina, przeprowadzono zabieg aborcji dzięki orzeczeniu od psychiatry. Lekarza pomogli jej znaleźć aktywiści prochoice.

Strach wśród medyków

W filmie pojawiają się także lekarze. Opowiadają, że w związku ze zmianą prawa w Polsce podczas ich pracy towarzyszy im strach, lęk przed konsekwencjami przeprowadzania zabiegów aborcji - nawet, kiedy istnieją przesłanki ku usunięciu ciąży.

d3m3ied

Nagranie wzbudziło ogromne poruszenie wśród internautów. "Dajcie kobiecie decydować o tym, czy urodzi. Prawa kobiet to prawa człowieka" - brzmi jeden z komentarzy pod filmem.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Iwona Hartwich komentuje uzasadnienie TK. Co sądzi o Polkach?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3m3ied

Podziel się opinią

Share
d3m3ied
d3m3ied