Blisko ludziWybory parlamentarne 2019. Iga Lis, córka Tomasza Lisa, namawia do głosowania

Wybory parlamentarne 2019. Iga Lis, córka Tomasza Lisa, namawia do głosowania

Wybory parlamentarne 2019. Iga Lis, córka Tomasza Lisa, namawia do głosowania
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Karolina Błaszkiewicz

02.10.2019 10:52, aktual.: 02.10.2019 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wybory parlamentarne 2019 odbędą się już w niedzielę 13 października. Iga Lis nie ukrywa swojego politycznego zaangażowania. Na Instagramie promuje akcję, która ma przekonać młodych do głosowania. Wiele wskazuje na to, że to ona jest jej pomysłodawczynią.

Iga Lis od roku studiuje historię i stosunki międzynarodowe w London School of Economics. Życie w Londynie nie odrywa jej wcale od bieżących spraw w Polsce. Córce Tomasza Lisa i Kingi Rusin szczególnie leżą na sercu kwestie polityczne. 20-latka wiosną 2019 r. nie ukrywała żalu z powodu braku zainteresowania eurowyborami ze strony rówieśników. Wtedy głos oddała ich znikoma część. Lis ma nadzieję, że 13 października będzie inaczej.

Iga Lis – wybory parlamentarne 2019

#

Od jakiegoś czasu córka dziennikarskiej pary upublicznia różnego rodzaju grafiki na Instagramie. Te pochodzą z profilu Olśnienie.eu. "Ruch zachęcający młodych Polaków do zaangażowania się w losy swojego kraju" – czytamy w opisie. Profil obserwują 4 tys. osób, a wśród ambasadorów ruchu znalazł się m.in. Taco Hemingway, prywatnie chłopak Igi Lis. Ogólnopolskie media zauważyły akcję, ale oficjalnie Lis nie przyznaje się do jej współtworzenia. Podano, że autorki projektu na razie pragną pozostać anonimowe.

Obraz
© Instagram.com

Zobacz także: Przedstawienie partnera rodzicom. Naukowcy obliczyli, kiedy najlepiej to zrobić

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (280)
Zobacz także