Blisko ludziWyciekły fragmenty wspomnień księcia Harry’ego. "Jeśli to zrobi, nie będzie odwrotu"

Wyciekły fragmenty wspomnień księcia Harry’ego. "Jeśli to zrobi, nie będzie odwrotu"

Harry i Meghan w 2020 roku zrezygnowali z pełnienia obowiązków wobec monarchii
Harry i Meghan w 2020 roku zrezygnowali z pełnienia obowiązków wobec monarchii
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chris Jackson
12.10.2022 12:41, aktualizacja: 12.10.2022 13:33

Wydawało się, że po śmierci królowej Elżbiety II relacje pomiędzy księciem Harrym i rodziną królewską poprawią się, jednak – jak donosi "New Idea" - niedługo może być zupełnie odwrotnie. Wszystko za sprawą wycieku fragmentów wspomnień księcia, które prawdopodobnie niedługo zostaną wydane.

W 2020 roku książę Harry wraz ze swoją żoną Meghan zrezygnowali z pełnienia obowiązków wobec brytyjskiej monarchii i zamieszkali w Stanach Zjednoczonych. Choć początkowo książę deklarował, że będzie dzielił swoje życie pomiędzy USA i Wielką Brytanię, w praktyce wygląda to zupełnie inaczej.

Jakiś czas temu para udzieliła głośnego wywiadu dla Oprah Winfey, po którym jasne stało się, że konflikt pomiędzy nim a resztą rodziny istnieje i coraz bardziej się pogłębia. Choć niektórzy mogli mieć nadzieję, że sytuacja zmieni się po śmierci królowej Elżbiety II, najnowsze informacje dotyczące planowanej publikacji wspomnień księcia Harry’ego raczej nie wpłyną na poprawę relacji.

Wyciekły fragmenty wspomnień księcia Harry’ego

Jak podaje "New Idea" - powołując się na swoich informatorów - wyczekiwane wspomnienia księcia powinny zaniepokoić rodzinę królewską. Mają się w nich znaleźć mocne zarzuty pod ich adresem, a Harry ma być "szczery do bólu".

- Jest wiele historii z przeszłości, o których nie mówił wcześniej, np. o jego dzieciństwie i o tym, jak rodzina i prasa miała traktować jego matkę - mówi informator magazynu.

Plany wydania wspomnień skomentował też królewski ekspert Phil Dampier. Jego zdaniem, po publikacji nie będzie mowy o żadnym pojednaniu. - Książka Harry’ego to tykająca bomba. Harry otrzymał za nią dużo pieniędzy i nawet jeśli dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne, jego wydawca będzie chciał "mięsa" - mówi w rozmowie z "New Idea".

Książę Harry doda kolejny rozdział?

Ostatnio media spekulowały, że przesunięcie terminu publikacji wynikało z wątpliwości, jakie miał mieć sam książę. Zdaniem eksperta – zmiana terminu wynika raczej z chęci aktualizacji treści o rozdział opisujący to, co wydarzyło się po śmierci królowej.

Jak mówił Dampier - książę będzie chciał opisać m.in. to, że dowiedział się o śmierci babci z internetu, a także, że nie miał ochoty nosić podczas uroczystości munduru. Ma także odnieść się do zarzutów zastraszania stawianych jego żonie przez pałacowy personel, zaatakować królową Camillę za rozbicie małżeństwa jego rodziców oraz ujawnić, kto wygłosił rasistowskie uwagi pod adresem ich dziecka.

- Harry będzie chciał wyrównać stare rachunki – rzeczy, które ukrywał przez lata – powiedział ekspert. - Jeśli to zrobi, nie będzie już odwrotu – przyznał Phil Dampier.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także