ModaWygrała konkurs. Zrobiła suknię ślubną z papieru toaletowego

Wygrała konkurs. Zrobiła suknię ślubną z papieru toaletowego

Wygrała konkurs. Zrobiła suknię ślubną z papieru toaletowego
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne
02.10.2019 13:27, aktualizacja: 04.10.2019 18:56

Suknia ślubna to duży wydatek dla każdej panny młodej. A jakby tak zrobić suknię ślubną z papieru toaletowego? Niemożliwe? Amerykanie już od 15-stu lat udowadniają, że wystarczy papier toaletowy, klej, taśma lub igła oraz nitka, żeby powstała wymarzona suknia ślubna.

Konkurs na suknię ślubną i nakrycie głowy z papieru toaletowego odbywa się regularnie od 15 lat. Jednak nie może być to jakikolwiek papier toaletowy, a tylko ten marki Quilted Northern. W pierwszej fazie suknie oceniane są na podstawie zdjęć, dopiero później jury ogląda je w rzeczywistości. 12 najlepszych finalistów pojawia się w Nowym Jorku. Nagroda główna w tym konkursie wynosi 10 000 $. Za taką sumę można już zorganizować wesele.

Najpiękniejsza suknia ślubna

Tego roku zwyciężyła Mimoza Haska. Konkurs składał się z trzech kategorii: tradycja, nowoczesność i kultura i zgłosiło się do niego 1576 projektantów. Drugie miejsce i nagrodę o wartości 5 000 $ zdobyła Donna Vincler a trzecie Susan Nicholson. Projektanci używają od 12 do 123 rolek papieru toaletowego, żeby wykonać ślubne kreacje. Dla twórców tego wydarzenia inspiracją była zabawa znana na amerykańskich wieczorach panieńskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta