GwiazdyWymowna publikacja Matyldy Damięckiej. Wyraża więcej niż tysiąc słów

Wymowna publikacja Matyldy Damięckiej. Wyraża więcej niż tysiąc słów

Matylda Damięcka
Matylda Damięcka
AKPA
01.12.2021 15:40

Matylda Damięcka słynie z odwagi i głośnego przeciwstawiania się homofobii. Artystka opublikowała wymowną grafikę swojego autorstwa, w której po raz kolejny nawołuje do miłości i jedności. Zresztą, zobaczcie sami.

Matylda Damięcka to artystka pochodząca ze znanej aktorskiej rodziny. Aktorami byli jej dziadkowie. A do dziś zawód ten uprawiają jej rodzice, rodzeństwo, a nawet stryjowie. 36-letnia Damięcka zadebiutowała na deskach teatru już w 1995 r. w spektaklu Wojciecha Molskiego pt. "Różany zamek reżyserii". Popularność zdobyła zaś za sprawą wieloletniego udziału w serialu "Na Wspólnej".

Trudne doświadczenia Matyldy Damięckiej

Rodzinne więzi okazały się jednak dla aktorki niemałą przeszkodą. "Od najmłodszych lat jestem werbalnie i dosłownie szturchana. Parokrotnie opluta (dosłownie opluta), raz pobita. Za co? Za nazwisko, za brata, za tatę, za Karolinę z 'Na Wspólnej', za to, że przecież miałam pewnie łatwiej od kogoś... Przywykłam. (...) Nie wszyscy mieli to szczęście, dorastać w domu przesiąkniętym oceanem miłości i akceptacji" - napisała w jednym z wpisów na Instagramie.

Obecnie Damięcka nieco oddaliła się od aktorstwa. Artystka skupia się przede wszystkim na tworzeniu grafik, poruszając tematy społecznie istotne. Jest też głośną orędowniczką wspierania społeczności LGBT+. Ostatnio opublikowała na Instagramie projekt swojego autorstwa, który po raz kolejny przyciągnął sporo uwagi.

Prawo wyboru

"O co chodzi? Ktoś podpalił tęcze przed Zachęta?" zapytał jeden z zaciekawionych internautów. "Swym dyrektorskim jestestwem" - odpowiedziała Damięcka. "Dobrą sztukę poznamy po tym, że w prostej formie mieści pytania, na które nie ma prostej odpowiedzi" - zachwycił się jeden z fanów artystki. A co wy widzicie, kontemplując twórczość Matyldy Damięckiej?

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta