Blisko ludziDonald Tusk stracił prawo jazdy. Matylda Damięcka podsumowała sytuację

Donald Tusk stracił prawo jazdy. Matylda Damięcka podsumowała sytuację

Donald Tusk bez prawa jazdy. Eksperci zabrali głos
Donald Tusk bez prawa jazdy. Eksperci zabrali głos
Źródło zdjęć: © East News | Piotr Hukalo
oprac. KSA
20.11.2021 16:48

Media obiegła informacja o odebraniu Donaldowi Tuskowi prawa jazdy. Polityk znacząco przekroczył prędkość. W sieci zawrzało, głos zabrała m.in. Matylda Damięcka, która od lat trafnie ilustruje bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

W sobotni poranek Donald Tusk jechał samochodem z dużą prędkością. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali polityka koło Mławy w województwie mazowieckim. Donald Tusk miał mieć na liczniku 107 km/h w terenie zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h.

Pokorna reakcja

Policjanci zdecydowali się odebrać Donaldowi Tuskowi prawo jazdy na trzy miesiące, przyznać 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 500 złotych.

Polityk pokornie przyjął karę, a później przyznał publicznie, że była jak najbardziej adekwatna i zasłużył sobie na nią. "Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji" - napisał na Twitterze.

Zatrzymanie prawa jazdy Tuskowi natychmiast poruszyło polityków różnych partii. "Prawo jazdy odbierane jest za przekroczenie prędkości o co najmniej 51 km. Jak się bezmyślnie wciska gaz, to stwarza się zagrożenie na drodze i w efekcie można kogoś zabić. I nie ma znaczenia czy za kółkiem jest były premier Tusk, czy Kowalski. Każdy może zabić tak samo" - napisała Marcelina Zawisza z Lewicy.

Nie brakuje też głosów osób, które zauważają, że przewodniczący PO nie był pierwszym politykiem, który w tej kwestii złamał prawo.

Do sytuacji odniosła się również Matylda Damięcka, aktorka, a w ostatnich latach popularna rysowniczka. Na swojej najnowszej ilustracji w dwóch słowach podsumowała zdarzenie. Trzeba przyznać, że znowu bardzo trafnie. "Prawko i Sprawiedliwość" - napisała, nawiązując do nazwy partii rządzącej i tym samym największego politycznego rywala Platformy Obywatelskiej.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta