Wynik podzielił internautów. Nie dowierzają, że to 5!

Jak rozwiązać to równanie?
Jak rozwiązać to równanie?

10.01.2024 12:25, aktual.: 10.01.2024 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawać by się mogło, że to proste zadanie matematyczne, z którego rozwiązaniem nie powinniśmy mieć większego problemu. Odpowiedź jednego z internautów wywołała jednak spore zamieszanie. Czy rzeczywiście jego wynik jest prawidłowy? Odpowiadamy.

Zagadki i łamigłówki matematyczne cieszą się ogromną popularnością. W końcu to doskonały sposób, aby nie tylko przypomnieć sobie nieco materiału z podstawówki, ale także zmierzyć się z innymi internautami. Niektóre równania jednak okazują się znacznie trudniejsze, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Tak też jest w tym przypadku.

Jak obliczyć z pozoru proste zadanie?

W sieci bez trudu można znaleźć zadania matematyczne, których rozwiązania wzbudzają ogromne kontrowersje. Tak też jest w tym przypadku.

Pamiętajmy, że najważniejsza jest kolejność wykonywania działań. Zgodnie z zasadami najpierw musimy obliczyć to, co znajduje się w nawiasach, następnie zajmujemy się dzieleniem i mnożeniem w zależności od tego, co znajduje się bliżej lewej strony, a na sam koniec bierzemy się za dodawanie i odejmowanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Biorąc to pod uwagę, w przypadku równania 230 - 220 x 0,5 najpierw zajmujemy się mnożeniem. 220 x 0,5 = 110.

Kiedy pierwszą część działania mamy obliczoną, możemy przejść do odejmowania. 230 – 110 = 120. Wychodzi więc na to, że to właśnie 120 jest rozwiązaniem powyższego równania.

Internauta zaskoczył rozwiązaniem równania

Na portalu X (dawniej Twitter) jeden z internatów również postanowił rozwiązać powyższe zadanie. Jego odpowiedź jednak zszokowała innych użytkowników tej właśnie platformy.

"Być może nie uwierzycie, ale wynik równania to 5!" - napisał w swoim poście KJ Cheetham.

W komentarzach pod jego postem wybuchła prawdziwa burza.

"Jak tu może wyjść 5?";
"To nie może być 5. Obliczyłam to kilka razy i nie wychodzi 5. Jestem beznadziejna z matematyki, ale na pewno to nie jest 5".

Kto ma w takim razie rację? Otóż nie każdy wie, że wykrzyknik stojący tuż za liczbą oznacza silnię. W związku z tym mężczyzna również się nie mylił, bowiem 5!=120, o czym nie miało pojęcia większość komentujących jego post internautów.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)