UrodaWłosyWypadanie włosów zimą. Dlaczego włosy są słabsze i uszkodzone?

Wypadanie włosów zimą. Dlaczego włosy są słabsze i uszkodzone?

Czas zimy, nawet tej niezbyt mroźnej, sprzyja wielu niedogodnościom. Nie tylko trzeba ubierać się znacznie cieplej, ale także można bardzo szybko zauważyć nadmierne wypadanie włosów. Zimniejsze powietrze, deszcz, śnieg i sztuczne ogrzewanie to czynniki bezpośrednio wpływające na stan włosów.

Wypadanie włosów zimą. Dlaczego włosy są słabsze i uszkodzone?
Źródło zdjęć: © flickr.com | faungg's photos

23.01.2020 | aktual.: 23.01.2020 13:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Normalnym zjawiskiem jest dzienne wypadanie około 100 włosów. Jeśli jednak zauważyłaś, że na szczotce czy poduszce, włosów jest znacznie więcej, powinnaś skonsultować się z lekarzem. Oprócz oznak osłabienia organizmu, przyczyna wypadania włosów może być zaskakująca.

Wypadanie włosów – zimowa aura

Nadmierne wypadanie włosów zimą najczęściej spowodowane jest bardzo niską temperaturą na zewnątrz. Również wysoka wilgotność wpływa na stan włosów, ponieważ stają się one suche oraz matowe. W czasie mroźniejszych dni gruczoły łojowe zaczynają pracować wolniej, a to z kolei prowadzi do mniejszego wydzielania sebum. W taki sposób włosy zostają pozbawione naturalnej ochrony i w konsekwencji wypadają. Jeśli możesz, staraj się nie przebywać na zimnym powietrzu zbyt długo. Najlepiej zakładaj ciepłą czapkę wykonaną z wełny lub bawełny, która ochroni skórę głowy przed uszkodzeniami.

Wypadanie włosów – problemy hormonalne

Oprócz czynników związanych z porą roku, równie częstą przyczyną osłabienia i wypadania włosów jest brak równowagi hormonalnej. Co to oznacza? W głównej mierze chodzi o choroby tarczycy czy przyjmowanie środków antykoncepcyjnych. Różnego rodzaju zaburzenia mogą wynikać także przez złą dietę, nadmierny stres oraz zmianę otoczenia. Gdy problem narasta, dochodzi do odwrotnego działania hormonów – zamiast zachować piękno cery i włosów, prowadzą do osłabienia struktury mieszków włosowych. Zmiany w diecie czy stylu życia, które doprowadziły do wypadania włosów, skonsultuj się z lekarzem, który zleci ci badania.

Zobacz także: Mąka kukurydziana na włosy i skórę

Wypadanie włosów – życie w stresie

Życie w ciągłym stresie nie sprzyja naszemu zdrowiu. Sytuacje wywołujące stres pogłębiają wypadanie włosów, co może skutkować także zahamowaniem ich wzrostu. Chcąc jak najmniej ulegać stresowi, pomyśl o aktywności fizycznej – wystarczy spacer, lekki bieg czy wizyta na siłowni. Oprócz tego postaw na relaksacyjną kąpiel, masaż albo słuchanie ulubionej muzyki.

Wypadanie włosów – zła dieta

Włosy wymagają pielęgnacji od środka, co oznacza, że należy wprowadzać do menu zdrowe produkty. Witaminy, mikroelementy to składniki, które bezpośrednio wpływają na kondycję włosów. Koniecznie staraj się o suplementację witamin z grupy B i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zacznij jeść więcej owoców i warzyw (także suszonych), jak również orzechów czy kiełków. Skorzystaj z delikatnych i naturalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów wypadających.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Komentarze (5)