ModaWyścig na szpilkach

Wyścig na szpilkach

Wyścig na szpilkach
25.06.2008 12:42, aktualizacja: 26.05.2010 16:33

Redakcja magazynu "Glamour" już po raz trzeci organizuje "Wyścig na szpilkach". Wystarczy założyć 7-centymetrowe szpilki i przebiec 150 metrów.

W tym roku redakcja magazynu "Glamour" już po raz trzeci organizuje "Wyścig na szpilkach". Wystarczy założyć 7-centymetrowe szpilki i przebiec 150 metrów.

Jest to akcja przygotowana specjalnie dla czytelniczek magazynu Glamour. Czytelniczka, która wygra wyścig na dystansie 150 metrów, otrzymuje 10 tys. zł na „zakupy marzeń, podczas których asystować jej będą styliści Glamour.

A jak było w ubiegłym roku? W 2007 roku wyścig na szpilkach odbył się w dwu lokalizacjach - w Warszawie i w Sopocie.

Na starcie warszawskiego biegu stanęły 73 panie, a wyścig wygrała Agnieszka Brzostowska, która - dopiero przy odbieraniu nagrody - okazała się być mężczyzną ucharakteryzowanym na kobietę, posługującym się dowodem osobistym swojej siostry. „Agnieszka wystartowała w biegu dla żartu, nie spodziewając się wygranej. W trosce o zachowanie kobiecego charakteru biegu Komisja wyścigu podjęła decyzję o dyskwalifikacji niedoszłego beneficjenta zakupów w stylu „glamour. Nagrody przyznano paniom, które jako kolejne ukończyły wyścig.

Z kolei w Sopocie wystartowało 50 pań. Rywalizacja na dystansie 150 metrów odbywała się w trudnych warunkach - tuż przed rozpoczęciem wyścigu nad Sopotem przeszła burza. Fanki "Glamour" ślizgały się na granitowych płytach skweru, ale na szczęście żadna się nie przewróciła i wszystkie ukończyły bieg bez żadnych obrażeń.

W 2008 roku wyścig na szpilkach organizowany jest w dwóch lokalizacjach - ponownie w Warszawie, na ulicy Nowy Świat (28 czerwca, sobota o godz. 13) oraz - po raz pierwszy - w Krakowie na Rynku Głównym (5 lipca, sobota o godz. 12). Liczba miejsc jest ograniczona - w każdym biegu może wziąć udział jedynie 100 kobiet. Warunkiem przystąpienia jest uczestnictwo w szpilkach o wysokości co najmniej 7cm.

Nagrody dla laureatek wyścigu zostały ufundowane przez Glamour: 10 tys. zł (nagroda główna), 2 tys. zł (II miejsce) i 1 tys. zł (III miejsce) - przeznaczone na zakupy ze stylistami Glamour. Ponadto dla uczestniczek biegu przygotowano upominki od sponsorów - kosmetyki Lirene i bony zakupowe Gino Rossi.