Wylej pod magnolię. Błyskawicznie wybuchnie kwiatami

Wylej pod magnolię. Błyskawicznie wybuchnie kwiatami

Magnolia
Magnolia
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
05.04.2024 10:52, aktualizacja: 05.04.2024 12:11

Krzewy magnolii zachwycają na wiosnę białymi i różowymi kwiatostanami. Aby rosły gęste i zdrowe, przyda się odpowiedni nawóz. Skuteczną odżywkę dla magnolii można przygotować samodzielnie w domu.

Choć jest dość wymagająca, jeżeli spełnimy jej zachcianki, będzie cieszyć nasze oczy widowiskowymi kwiatami. Magnolie otwierają pąki już dość wczesną wiosną, kiedy w parkach i ogrodach nie ma jeszcze zbyt dużo zieleni, dając nadzieję na nadchodzące ciepłe dni. W jaki sposób zadbać o krzew, aby co roku obsypywał się pięknymi kwiatami? Trzeba pamiętać o regularnym stosowaniu odżywki, którą wyprodukujemy w domowych warunkach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie wydasz ani grosza. Magnolia odwdzięczy się kwiatami

Niezawodną metodą na pięknie kwitnącą magnolię jest przygotowanie domowej odżywki z... pokrzywy. W tej popularnej roślinie, którą w ogrodach traktujemy jako chwast, znajduje się wiele cennych minerałów oraz innych ważnych składników dla roślin. To cenne źródło magnezu, azotu, a także fosforu. Regularne stosowanie pokrzywowego nawozu sprawi, że magnolie będą kwitnąć jak szalone.

Przygotowanie odżywki zaczynamy od zebrania kilograma łodyg wraz z liśćmi pokrzywy. Następnie zebrane rośliny przekładamy do pojemnika i zalewami 10 litrami wody. Nasze babcie wykorzystywały np. zgromadzoną deszczówkę. Wiadro z pokrzywą przykrywamy i odstawiamy na ok. 11 dni, aby w tym czasie pokrzywa poddała się lekkiej fermentacji.

Po upływie wyznaczonego czasu przecedzamy pokrzywową wodę od resztek rośliny. Gotowy napar jest gotowy do stosowania. Krzewy magnolii podlewamy odżywką raz na 14 dni od samej wiosny po późną jesień.

Magnolia nie chce kwitnąć? Sprawdź glebę i stanowisko

Jeżeli kolejny rok nasze krzewy nie pokrywają się kwiatami, problem może leżeć gdzie indziej. Pamiętajmy, że magnolię sadzimy na słonecznym stanowisku, dodatkowo odsłoniętym od wiatru. Roślina kiepsko znosi przymrozki, dlatego konieczne jest jej dokładne okrywanie. Bardzo ważny jest też odczyn gleby - w przypadku magnolii najlepsza jest lekko kwaśna i żyzna ziemia.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta