"Wysysają" wilgoć z powietrza. Postaw na parapecie, a zapomnisz o pleśni
Wilgoć w powietrzu sprawia, że w naszych czterech ścianach mogą pojawić się zarodniki oraz pleśń. Na szczęście jest wiele sposobów, by temu zapobiec. Do jednego z nich należy umieszczenie w mieszkaniu tych czterech roślin, które z łatwością wyłapią i zniwelują wilgoć.
06.11.2022 | aktual.: 06.11.2022 14:44
Możliwość pojawienia się pleśni w mieszkaniu to nie przelewki. Pleśń może bowiem powodować problemy ze zdrowiem, zwłaszcza wśród alergików. Aby zapobiec jej powstaniu, ważne jest kontrolowanie wilgotności powietrza. Tu z pomocą przychodzą cztery rośliny, które są wręcz odkurzaczami wilgoci.
Martwisz się o jakość domowego powietrza? Zakup te cztery rośliny
Pięknie wyglądają, są proste w uprawie i mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Tym właśnie cechują się cztery rośliny doniczkowe, które uratują nas przed zbyt dużym stężeniem wilgoci w mieszkaniu. Kto należy do tego zacnego grona?
Wężownica
Bardzo łatwo przystosowuje się do każdego środowiska. Nie straszne jej mocne światło i wyższe temperatury. Najbardziej lubi być podlewana raz na tydzień lub dwa. To najlepszy roślinny pochłaniacz wilgoci. Dodatkowo filtruje toksyny, które znalazły się w powietrzu. Nazwę zawdzięcza wzorom, które możemy zauważyć na jej liściach.
Bluszcz angielski
Uwielbia jasne, rozproszone światło, lubi regularne podlewanie. Czuje się świetnie postawiony w łazience. Niestety nie jest odpowiedni dla opiekunów zwierzaków - w liściach bluszczu znajduje się bowiem toksyna.
Skrzydłokwiat
Posiada piękne białe kwiaty i zielone liście, które kochają wilgoć i absorbują ją wprost z powietrza. To również świetny wybór dla alergików - oczyszczają powietrze z toksyn. Skrzydłokwiaty najlepiej rosną w cieniu i nie potrzebują naturalnego światła - dobrze rosną nawet przy sztucznym świetle. Niestety jest to kolejny toksyczny okaz dla zwierzaków.
Palma
To kolejny przykład rośliny doniczkowej, która pochłania wilgoć poprzez liście. Choć na rynku dostaniemy wiele odmian palm, nasza uwaga powinna się skupić na następujących gatunkach: daktylowej, bambusowej, arekowej, trzcinowej i karłowatej. To właśnie one najlepiej sprawdzą się w roli pochłaniacza wilgoci.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl