"Wampiry seksualne". Wystrzegaj się w sypialni

Wampiryzm seksualny - na czym polega?
Wampiryzm seksualny - na czym polega?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

24.06.2024 20:57, aktual.: 24.06.2024 21:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tzw. wampirach energetycznych wysysających energię z otoczenia słyszał chyba każdy. Okazuje się, że podobne zjawisko można zaobserwować czasem w alkowie. Jak go rozpoznać zatem "wampira seksualnego"?

Jeżeli nasz partner należy do tego grona "wampirów energetycznych", będziemy odczuwać przewlekłe zmęczenie, utracimy radość z pracy, miłości, codziennego życia. Na koniec będziemy w stanie bliskim depresji.

Dzielenie łóżka z "wampirem seksualnym" również nie jest wymarzonym scenariuszem. Po upojnej nocy, po której powinnyśmy poczuć satysfakcję, będziemy bowiem czuć niepokój. Czym jeszcze charakteryzuje się "wampir seksualny" i po czym poznać, że mamy z nim do czynienia?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aby zyskać energię, pozbawia jej partnera

Tzw. wampirem seksualnym ma stawać się osoba, która posiada blokady emocjonalne. Nie mogąc sobie z nimi poradzić, traktuje seks jako rodzaj uwolnienia się na chwilę od codziennych lęków i problemów. W trakcie intymnego zbliżenia pobiera pozytywną energię od partnera czy partnerki, która starcza jej na jakiś czas.

Już starożytnej tantrze nieobce było to pojęcie. Wedle wierzeń "wampir seksualny" potrafił czerpać przyjemność jedynie poprzez odbieranie energii, nie dając drugiej osobie nic w zamian. Kiedy się nasyci, znika. Powraca dopiero wtedy, gdy musi znów zaspokoić apetyt.

Jak rozpoznać seksualnego wampira?

Okazuje się, że są trzy zachowania, które mogą wskazywać na to, że mamy do czynienia z tzw. wampirem seksualnym. Pierwszą "czerwoną flagą" będzie to, jak szybko uzależniamy się od tej osoby i to w toksyczny dla nas sposób. Czujesz się od razu oczarowana, kochana, choć jednocześnie druga osoba skrywa swoje intencje? Uważaj, bo być może trafiłaś na "wampira".

Drugim sygnałem ostrzegawczym jest unikanie związku. "Wampir" karmi złudzeniem miłości, a do tego "uczucie" będzie okazywać jedynie, gdy jesteście sami. Nie pójdzie na randkę w miejscu publicznym, nie jest gotów na związek, ale i tak zaciągnie cię do sypialni. Od razu wyczuje twoje słabości i sprytnie je wykorzysta. Oczywiście trudne, poważne rozmowy spycha na dalszy plan, zwodząc cię, manipulując, aby osiągnąć swój cel.

Trzecie zachowanie jest szczególnie charakterystyczne. Odetniesz się od "wampira"? Nagle wróci do twojego życia, będzie grać osobę pokrzywdzoną, która została odrzucona i ukarana za swoją miłość, tym samym wzbudzi twoje poczucie winy. W rzeczywistości szuka jedynie zaspokojenia swojego głodu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (42)
Zobacz także