Wyszła za Polaka. Po tym, co zrobiła, wyrzucił ją z domu

Wyszła za Polaka. Po tym, co zrobiła, wyrzucił ją z domu

Holly Hunter była żoną Janusza Kamińskiego
Holly Hunter była żoną Janusza Kamińskiego
Źródło zdjęć: © AKPA
20.03.2023 11:08, aktualizacja: 20.03.2023 13:06

Zdobywczyni Oscara Holly Hunter przez sześć lat była żoną polskiego operatora filmowego Janusza Kamińskiego. Para już po roku związku podjęła decyzję o ślubie, ale małżeństwo nie przetrwało długo. 20 marca 2023 roku Hunter kończy 65 lat.

- Cześć Holly, to jest Janusz, mój operator. Szaleje na twoim punkcie - miał powiedzieć żartobliwie do Holly Hunter Steven Spielberg podczas rozdania Oscarów w 1993 roku.

To wtedy jeden z najpopularniejszych reżyserów na świecie miał przedstawić sobie Holly Hunter i polskiego operatora filmowego Janusza Kamińskiego, z którym współpracuje do dziś. Po Oscarach "przypadkowo" spotykali się na kilku innych imprezach branżowych. Kamiński nie ukrywał swojego zafascynowania, a ona szybko poczuła do niego to samo. Po kilku miesiącach zdecydowali się ze sobą zamieszkać. Po roku związku wzięli ślub.

Holly Hunter była żoną Janusza Kamińskiego

Praca w jednej branży początkowo nie przeszkadzała im w małżeństwie. Oboje chcieli się rozwijać, a w latach 90. byli topowymi przedstawicielami świata filmu. Ona, zdobywczyni Oscara w 1993 roku za pierwszoplanową rolę w "Fortepianie", on - za najlepsze zdjęcia do "Listy Schindlera". Wydawało się, że są sobie pisani. Do czasu.

Holly Hunter i Janusz Kamiński
Holly Hunter i Janusz Kamiński© Getty Images | Ron Galella, Ltd.

Holly Hunter pokochała Polskę. Do dziś pamięta kilka słów - "tak", "nie", "dziękuję" i "na zdrowie". Związek z Kamińskim nie przetrwał jednak zbyt długo. Małżeństwem byli dokładnie przez sześć lat. Kiedy ujawnili publicznie, że to koniec, zaskoczyli branżę. Nie dzielili się wcześniej życiem prywatnym, więc uważano, że ich miłość trwa w najlepsze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zdrada, ciąża i rozwód

Oficjalnym powodem ich rozstania miał być "nierozwiązywalny konflikt charakterów". Nie było to jednak prawdą, ponieważ szybko okazało się, że w grę wkroczyła zdrada i... ciąża.

Holly Hunter nie mogła zbyt długo ukrywać swojego stanu błogosławionego. W piątym miesiącu ciąży ujawniła, ze spodziewa się dziecka, jednak jego ojcem nie był Janusz Kamiński, a aktor Gordon MacDonald, którego poznała podczas prób do sztuki "By The Bog of Cats". Według doniesień, kiedy Kamiński się o tym dowiedział, wyrzucił ją z ich wspólnego domu w Beverly Hills i złożył pozew o rozwód. Rozwiedli się w 2001 roku.

Hunter do dziś pozostaje w związku z MacDonaldem, natomiast Kamiński ma za sobą jeszcze jedno małżeństwo i rozwód. Od 2004 do 2010 roku był mężem Rebecci Rankin.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta