Trwa ładowanie...

Za dużo śniegu? Jeden prosty trik czyni buty nieprzemakalnymi

Znany jest przede wszystkim męskiej części populacji, jednak dostaniemy go w każdym zakątku świata. WD-40 stworzony został, by zapobiegać rdzewieniu, jednak jego zastosowań jest wiele. Jedno z nich szczególnie przyda się zimą.
Share
WD-40 zabezpieczy buty na zimę.
WD-40 zabezpieczy buty na zimę.Źródło: Pixabay.com
d2hvidd

Nazwa WD-40 mówi właściwie wszystko o jego historii i przeznaczeniu. Skrót WD oznacza Water Displacement, co można przetłumaczyć jako "wyparcie wody", a 40 to symbol czterdziestu podejść naukowców, którzy wiele razy opracowywali idealny skład. Kiedy się to udało, postanowiono nie patentować produktu, by uniknąć konieczności upubliczniania receptury. Z polskiej wersji językowej karty WD-40 dowiadujemy się jedynie, że zawartość opakowania to w 67 proc. produkt ropopochodny, a w 21 proc. olej bazowy.

Ten tajemniczy produkt przyda się jednak nie tylko w garażu, ale też w szafie. A może nawet przede wszystkim, zwłaszcza, że nadeszła śnieżna zima. Otóż WD-40 ma właściwości impregnujące, które doskonale sprawdzają się na butach o gładkiej powierzchni. Co prawda nie należy do używać do zabezpieczania butów zamszowych, czy materiałowych, ale już do skórzanych jak najbardziej.

  flickr.com
Źródło: flickr.com

Skórzane buty przemiękają z dwóch powodów. Naturalna skóra ma mikropory, dzięki którym buty "oddychają", dlatego noga się w nich mniej poci. Jednak ta cecha skórzanych butów to również przyczyna przepuszczania wody. Drugi powód przemiękania butów to szycia – jeśli buty nie są klejone, nie oczekuj, że kiedy wdepniesz w kałużę, zachowasz suche skarpety.

Chyba, że wykorzystasz trik z WD-40. Wystarczy pokryć buty dokładnie warstwą preparatu, to wszystko. Dzięki temu zabiegowi unikniecie zniszczenia obuwia przez sól, którą zimą posypuje się chodniki. Trik pomoże też zmniejszyć ryzyko zabrudzeń.

Źródła: wd40.pl, butyk.pl

d2hvidd

Podziel się opinią

Share
d2hvidd
d2hvidd