Zabawa lepsza niż klocki. Nic nie blokuje wyobraźni

długopis 3d zabawki edukacyjne dziecko zabawa
długopis 3d zabawki edukacyjne dziecko zabawa
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

01.12.2021 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szukasz kreatywnej zabawki dla dziecka, a może myślisz o tworzeniu własnych interesujących kompozycji? Drukarki 3D to drogie rozwiązanie, ale istnieje również tańsza alternatywa w postaci długopisów do rysowania przestrzennego.

Myślisz, że długopis 3D to jedynie kosztowna zabawka, która szybko skończy na dnie szuflady? Nic bardziej mylnego. Modele przeznaczone dla dzieci są stosunkowo niedrogie, podobnie jak pakiet wkładów, a sprzęt przeznaczony dla starszych użytkowników daje wiele więcej zastosowań, choć jego cena jest nieco wyższa.

Rozwijaj kreatywność dziecka

Rodzice coraz chętniej wybierają dla swoich dzieci zabawki, które będą w stanie rozwinąć w nich kreatywne podejście do zabawy, dlatego niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju plastikowe i magnetyczne klocki pozwalające tworzyć najbardziej wymyślne budowle. Jeśli jednak poszukujesz czegoś o wiele bardziej elastycznego, postaw na długopis 3D.

Z pozoru przypomina on zwykły długopis, jednak zamiast wkładu ze zwyczajnym tuszem posługuje się on specjalnym filamentem, czyli plastikowym wkładem, który po podgrzaniu zmienia swój stan na bardziej płynny i bardzo szybko tężeje. To pozwala na rysowanie dowolnych kształtów zarówno na płaszczyźnie, jak i "w powietrzu".

Mechanizm działania długopisów 3D jest bardzo prosty i nawet dziecko poradzi sobie z jego obsługą. Przypomina to nieco sposób działania drukarki 3D, filament po podgrzaniu trafia do głowicy, skąd tłoczony jest na zewnątrz, gdzie błyskawicznie ochładza się i zasycha, pozwalając rysować w powietrzu. Temperatura, w jakiej filament zmienia swoją postać ze stałej w płynną jest stosunkowo niewielka, dzięki czemu urządzenie jest bezpieczne.

3D i 2D

Podczas zabawy z długopisem można działać na dwa sposoby. Pierwszym jest tworzenie modeli i figur przestrzennych w różnych rozmiarach. Wystarczy zacząć od płaskiej powierzchni, a dalsze poczynania zależą już tylko od nas i naszych umiejętności. Jeśli "drukowanie 3D" wydaje ci się zbyt trudne, zawsze możesz spróbować innego podejścia czyli drukowania poszczególnych elementów większego modelu w formie 2D, a następnie połączyć je ze sobą dodatkową warstwą filamentu. Taka zabawa wciąż wydaje się za trudna? Z pomocą przychodzą schematy, które znajdziesz w sieci lub kupisz w sklepie. Dzięki nim możesz pokusić się o skonstruowanie bardziej dokładnych i skomplikowanych wzorów.

Długopis 3D to doskonała zabawa zarówno dla starszych, jak i młodszych. Mając do dyspozycji kreatywne zabawki z łatwością odciągniesz dziecko od komputera. Tworzenie szkiców 3D nie tylko rozwija wyobraźnię dziecka, pozwalając mu na rozwinięcie własnej kreatywności, ale również wpływa na trening zdolności manualnych.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także