Zabawki dla 2-latki. Popularne zabawki dla dziewczynek

Zabawki dla 2‑latki. Popularne zabawki dla dziewczynek

Zabawki dla 2-latki. Popularne zabawki dla dziewczynek
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Marlena Kostyńska
22.03.2019 14:40, aktualizacja: 25.03.2019 12:54

Zabawki dla 2-letnich dziewczynek to szerokie zagadnienie. Chociaż dzieci w tym wieku stają się niezwykle aktywne, można znaleźć zabawki, które zajmą 2-latkę na dłużej.

Zabawki drewniane dla 2-latki

2-letnie maluchy są ciekawe świata i warto im tę eksplorację umożliwić. Renesans przeżywają obecnie drewniane zabawki. Nie ma w tym nic dziwnego, bo takie zabawki są uniwersalne i ekologiczne. Nie tylko gwarantują dziecku bezpieczną zabawę, ale też są wygodną opcją dla rodziców. Są trwałe, dzięki czemu mogą przetrwać lata i bez problemu można je komuś oddać, gdy już nie będą potrzebne.

Jakie drewniane zabawki będą odpowiednie dla 2-letniej dziewczynki? Warto wspomnieć chociażby drewniane wieże do budowania, wbijaki, pojazdy czy popychaki. Na rynku znajdziemy też wiele drewnianych zabawek edukacyjnych takich jak gry, układanki i umożliwiające ćwiczenie motoryki zabawki do manipulowania.

Zabawki dla 2-latki do rozwijania wyobraźni

Dziewczynkę w wieku 2 lat z pewnością zainteresują też zabawki, które przyciągną intensywnymi kolorami i zaskakującymi kształtami. Zachęca one małą do wykorzystania wyobraźni – manipulowania, układania, przestawiania czy tworzenia. Niezastąpione będą tu klocki, proste zestawy konstruktorskie (np. kolorowe mozaiki) i najróżniejsze zabawki plastyczne.

Dwuletnie dziecko z zainteresowaniem zajmie się rysowaniem kredkami (np. prostymi w użyciu kredkami stożkowymi dla maluchów) czy farbami do malowania palcami. Warto wypróbować też ozdobne stemple ze zwierzętami i innymi wzorami, które specjalnym tuszem odciśniemy na kartce papieru. Na rynku dostępna jest również ciastolina odpowiednia dla dwuletnich dzieci – należy pamiętać, by zawsze wybierać produkty dostosowane do wieku malucha.

Lalki i akcesoria dla 2-latki

Klasykiem wśród zabawek dla dwuletnich dziewczynek są oczywiście lalki. Wybrać możemy lalki bobasy, które można przebierać, albo też miękkie lalki, które przy tym świetnie nadają się do przytulania. Warto zwrócić uwagę na wagę zabawki. Odpowiednio lekka i nieduża lalka pozwoli dziewczynce na swobodną zabawę.

Dla lalki można dokupić wiele różnych akcesoriów takich jak ubranka na zmianę, łóżeczka, wózki czy zestawy do karmienia. Z większych dodatków można też rozważyć drewniany domek dla lalek, który może przydać się również, gdy dziecko nieco podrośnie.

Zabawki edukacyjne dla 2-latki

W przypadku kilkuletnich dzieci bardzo ważne jest stymulowanie ich rozwoju ruchowego i intelektualnego. Nasze wsparcie oraz odpowiednie pomoce naukowe są nieodzowne. Warto sięgać po różnego rodzaju książeczki edukacyjne, które będziemy czytać dzieciom, jak również książeczki z elementami interaktywnymi. Możemy sięgnąć także po proste gry edukacyjne uczące logicznego myślenie i kojarzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także