Zabawki dla dzieci, które budzą postrach. Mama przestrzega innych rodziców

Zabawki dla dzieci, które budzą postrach. Mama przestrzega innych rodziców

Zabawki dla dzieci, które budzą postrach. Mama przestrzega innych rodziców
Źródło zdjęć: © 123RF
16.05.2019 14:03

Zabawki dla dzieci nie są takie "niewinne", jak mogłoby się wydać. Zwłaszcza te, z którymi maluchy lubią się pluskać w wannie czy pod prysznicem. Mama Jasia postanowiła ostrzec innych rodziców przed gumowymi zabawkami. "To siedlisko zła"– pisze.

Ilona, mama Jasia, opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia przekrojonych na pół gumowych zabawek swojego synka. Kobieta chciała w ten sposób zwrócić uwagę innych rodziców, którzy mogli nie wiedzieć, co czai się w zabawkach ich pociech.

– Każda gumowa zabawka kąpielowa przechodzi u nas ostre cięcie, ale jakoś musimy wytłumaczyć, dlaczego trzeba ją wyrzucić. Niektóre trafiają pod nóż stanowczo za późno. Niestety, ale słodkie kaczuszki (i inne gumowe stworzenia) kryją w sobie siedlisko zła – pisze na Facebooku Ilona.

– Jeśli na twojej wannie stoi taki cudak i szyderczo się uśmiecha, to lepiej się go pozbądź lub wymień na nowego. Na zdrowie! – apeluje do innych rodziców.

Pleśni pojawiającej się w gumowych zabawkach, nazywanej trupią pleśnią, nie można po prostu wyczyścić. Jeśli twoje dziecko bawi się podobnymi uroczymi zwierzątkami, a ty nawet nie wiesz, od jak dawna goszczą w łazience, lepiej skorzystaj z rady Ilony i wymień ja na nowe.

Ilona nie jest pierwszym rodzicem, który zwrócił uwagę na problem pleśni gromadzącej się w gumowych zabawkach dla dzieci. Kilka lat temu amerykańska mama podniosła w sieci alarm po tym, jak znalazła w kultowej zabawce – gryzaku-żyrafce Sophie – ślady pleśni. Kobieta była zdruzgotana. Uświadomiła innym rodzicom, że mogli zupełnie nieświadomie "serwować" swoim pociechom pleśń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (78)
Zobacz także