GwiazdyZabawki dla małej elegantki. Pomyśl o prezencie na mikołajki już teraz

Zabawki dla małej elegantki. Pomyśl o prezencie na mikołajki już teraz

Zabawki dla małej elegantki. Pomyśl o prezencie na mikołajki już teraz
Źródło zdjęć: © iStock.com | FamVeld
Sylwia Ścibak
15.11.2018 15:05

Ubranka i toaletki dla lalek, sztuczna biżuteria czy głowy do stylizacji to świetne zabawki dla małych elegantek. Poniżej prezentujemy kilka egzemplarzy, które można kupić dziecku na mikołajkowy prezent.

Zabawki dla małej elegantki – co warto wybrać?

Dziewczynki uwielbiają naśladować swoje mamy, dlatego bardzo często przebierają się i próbują wykonywać pierwszy makijaż. W ten sposób rozwijają swój zmysł estetyczny, wyobraźnię oraz kreatywność. Dla nich właśnie produkuje się zabawki, które imitują przedmioty przeznaczone dla dorosłych. Są to najczęściej akcesoria w postaci ubranek dla lalek, sztuczne kosmetyki lub biżuteria, a także zestawy do zabawy w lekarza czy kucharza.

Ciekawym wariantem są głowy lalek do stylizacji. Najczęściej są to modele z długimi włosami, dostępne w zestawie z akcesoriami fryzjerskimi, biżuterią oraz kosmetykami do makijażu. Te zabawki będą świetnym wyborem dla pociech, które lubią wykonywać różne fryzury i ozdabiać je dekoracyjnymi spinkami lub gumkami. Być może tego typu zabawki rozpalą w dziecku miłość do charakteryzacji lub fryzjerstwa.

Obraz
© iStock.com | doble-d

Dla małych stylistek przeznaczone są lalki z pięknymi, modnymi ubrankami imitującymi fasony dla dorosłych kobiet. W sprzedaży są również zestawy samych ubranek, którymi można ubierać wybrane lalki. Są to nie tylko egzemplarze wzorujące się na faktycznie istniejącej odzieży, ale także modele w baśniowym stylu (skrzydełka, błyszczące sukienki, kolorowe pelerynki itp.), które rozwijają wyobraźnię i pozwalają naśladować to, co pociecha często widzi w telewizji.

Świetnym wyborem będą również domki dla lalek, wyposażone w małe, plastikowe meble, które można układać w różny sposób. Zabawa nimi pozwala uczyć się aranżacji wnętrz i rozwijać zmysł estetyczny.

Zabawki dla elegantki – o czym pamiętać przy kupnie?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jakość oraz wykonanie zabawek. Warto szukać na opakowaniach lub w opisie producenta różnych atestów i certyfikatów, np. obowiązkowego certyfikatu CE, który informuje, że zabawka została wykonana z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów i dopuszczona do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Ważne są również oznaczenia wiekowe. Zabawki bardzo często mają bardzo małe elementy, które mogą zostać połknięte, więc nie są odpowiednie dla młodszych dzieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także