Trwa ładowanie...

Zabawki dla niemowląt od 3. miesiąca życia

Przed zakupem zabawki dla trzymiesięcznego dziecka należy upewnić się, czy produkt nada się dla malucha w tym wieku, czy konstrukcja nie zagraża bezpieczeństwu dziecka, a także z jakiej jakości materiałów wykonano zabawkę. Podpowiadamy, jakie zabawki będą odpowiednie dla niemowląt od 3. miesiąca życia.

Zabawki dla niemowląt od 3. miesiąca życiaŹródło: pexels.com, fot: NIKOLAY OSMACHKO
ds46m9d
ds46m9d

Jakie zabawki są bezpieczne dla 3-miesięcznego dziecka?

Bezpieczeństwo zabawek, które wręczamy dzieciom, powinno być priorytetem w kontekście maluchów w każdym wieku. Mimo wszystko szczególną ostrożność trzeba zachować, gdy w grę wchodzą niemowlęta. Nie tylko ich koordynacja ruchowa jest dopiero na wczesnym etapie rozwoju, ale też mają one w zwyczaju wkładać różne przedmioty do buzi. Znaczy to, że zabawka musi być w stu procentach bezpieczna, wykonana z nietoksycznych i miękkich materiałów, a także oznaczona odpowiednim certyfikatem bezpieczeństwa. Jeśli kupujemy zabawki od sprawdzonych producentów, powinny one być odpowiednie dla dziecka zgodnie z oznaczeniem na opakowaniu.

Zabawki dla niemowląt – grzechotki

Pierwszymi zabawkami dla 3-miesięcznych maluchów mogą być grzechotki i proste zabawki do chwytania. Niemowlaki dużo wymachują rączkami i mogę je często upuszczać, jednak zabawka, która mogą złapać w drobne dłonie, to jedno z pierwszych ćwiczeń koordynacji ruchowej. Najlepiej wybierać miękkie grzechotki o ciekawych kształtach i wydające dźwięki, które zaciekawią dziecko i zachęcą do interakcji.

Zabawki dla niemowląt – pierwsza książka

Chociaż może się wydawać, że 3-miesięczne dziecko jest za małe na pierwszą książkę, już takiemu maluchowi warto czytać. Bardzo dobrym pomysłem są też książeczki obrazkowe – w wieku 3 miesięcy dziecko powinny zainteresować zaprezentowane w nich kształty i postacie. Szczególnie polecamy miękkie książeczki z wypukłymi elementami, których niemowlak będzie mógł dotknąć. Dobrej jakości produkt tego typu przetrwa również, jeśli zostanie potraktowany przez malucha jako gryzak.

ds46m9d

Z kategorii publikacji mogą nas zainteresować również karty lub książeczki kontrastowe, które dostępne są również w formie dla najmłodszych dzieci. Często są to książeczki czarno-białe, ponieważ właśnie kontrastujące ze sobą kolory najbardziej stymulują wzrok niemowlaka i zajmują jego uwagę.

Zabawki dla niemowląt – maty edukacyjne i bujaki

Odpowiednią formą rozrywki dla dziecka od 3. miesiąca życia będzie mata edukacyjna. Daje ona niemowlętom dużo swobody i przestrzeni na obracanie się, rozglądanie i obserwowanie, a później również chwytanie kolorowych zabawek, w które mata jest wyposażona. Najczęściej zabawki stymulują wiele zmysłów, a więc wzrok, słuch i dotyk, wspomagając rozwój dziecka.

Podobną funkcję do mat edukacyjnych spełnią bujaki lub leżaki z grzechotkami, obracającymi się zawieszkami, kolorowymi światłami i melodyjkami. Należy pamiętać, by dziecko stopniowo przyzwyczajać do tego typu zabawek i nie korzystać z nich nieustannie – nadmiar bodźców może powodować u niemowlaka niepokój, podenerwowanie i problemy z zaśnięciem.

ds46m9d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds46m9d