Trwa ładowanie...

Zabawki dla psa na inteligencję - do zabawy samodzielnej i z właścicielem

Zabawki na inteligencję dla psa stanowią jedną z ciekawszych propozycji produktów stworzonych z myślą o naszych czworonożnych pupilach. Jeżeli szukamy rozwijającej zabawki dla psa, powinniśmy dopasować poziom trudności do stopnia zaawansowania pupila.

Zabawki dla psa na inteligencję - do zabawy samodzielnej i z właścicielemŹródło: Materiały prasowe
d2m9gx2
d2m9gx2

Zabawki dla psa na inteligencję – różne poziomy trudności

W odróżnieniu od tradycyjnych gadżetów dla psów, zabawki na inteligencję wymagają od psa więcej zaangażowania, a czasem również pomocy opiekuna. Szczególnie może się ona przydać, gdy zwierzak nie miał wcześniej styczności z zabawkami strategicznymi.

Wybór odpowiedniej zabawki na inteligencję dla psa ułatwiają producenci. Na wielu produktach znajdziemy oznaczenia poziomu trudności, dzięki czemu łatwiej znajdziemy bezpieczną zabawkę odpowiednią dla naszego czworonoga. Jeśli nasz pupil nie miał wcześniej do czynienia z psimi łamigłówkami, najlepiej wybrać zabawkę edukacyjną dla początkujących.

Można zacząć od prostych gryzaków, które wypełnimy przysmakami, zachęcając w ten sposób psa do koncentracji i szukania sposobu na ich wydostanie. Gdy pies ma już nieco doświadczenia i wie, na czym polega zabawa z tego typu gryzakami, można wypróbować bardziej skomplikowane gry na inteligencję. Wymagają one od psa sprytu, uczą go cierpliwości i zajmują sporo czasu.

Zabawki dla psa na inteligencję do samodzielnej zabawy

Zabawki na inteligencję dla psów powinny być solidne i wykonane z bezpiecznych materiałów. Jest to podstawa, jeśli chcemy, by pupil mógł z nich korzystać bez naszego nadzoru.

d2m9gx2

Dlaczego nie każda zabawka dla psa nada się do samodzielnej zabawy? Dobrym przykładem są tu gry strategiczne z drewnianymi elementami, pod którymi ukrywa się przekąski. Jeśli zostawimy psa z taką zabawką na dłużej, może on doszczętnie obgryźć elementy, które wcale nie powinny służyć za gryzaki.

Lepszą zabawką do samodzielnej zabawy dla psa będzie gadżet typu Kong lub inny gryzak z elastycznych i trwałych materiałów. Dla dużych i silnych czworonogów znajdziemy też specjalne, wytrzymałe zabawki dla psa, które są lepiej przystosowane do wyjątkowo mocnych szczęk. Mimo wszystko właściciele psów powinni pamiętać, żeby regularnie sprawdzać stan każdej zabawki, która trafia w zęby pupila.

Zabawki dla psa na inteligencję do zabawy z właścicielem

Jeżeli chcemy bawić się razem z pupilem, to sprawdzą się tu bardziej skomplikowane zabawki na inteligencję. Szczególnie bardziej złożone układanki z przegródkami, rurkami i ruchomymi elementami mogą wręcz wymagać pomocy właściciela. Jeśli pies będzie zaangażowany, to chowanie przed nim smakołyków i zachęcanie do poszukiwania mogą stanowić świetną zabawę dla obu stron.

Gdy bawimy się razem z psem, możemy dopilnować, by wszystko przebiegło bezpiecznie. Dodatkowo warto kontrolować postępy pupila i dopilnować, by zabawka nadmiernie go nie sfrustrowała. Szczególnie gdy pies ma do czynienia z nową zabawką na inteligencję, chwilami może przydać mu się pomoc w rozszyfrowaniu mechanizmów jej działania.

d2m9gx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m9gx2